W 1963 roku dwoje nastolatków postanowiło ustanowić nietypowy rekord – ile można wytrzymać bez snu. W wyniku eksperymentu pewien mężczyzna nie spał przez 264 godziny i oto co się z nim stało.
Okazuje się, że długość snu nie ma nic wspólnego z inteligencją, świadczy o tym przykład Einsteina i Edisona. Poza tym, wbrew popularnemu przekonaniu, nie istnieje uniwersalna liczba godzin, którą należy przesypiać, żeby czuć się wypoczętym. Pewien londyńczyk w ciągu 24 godzin na sen poświęcał jedynie 15 minut.
– Ze względu na jego tajemniczy charakter, sen od wieków budził zaciekawienie filozofów i psychologów. Również dzisiaj naukowcy badają właściwości nocnego wypoczynku. Choć już dawno wykluczono symboliczne znaczenie marzeń sennych, naukowcy nie przestają dociekać, co dzieje się z ciałem i umysłem człowieka, kiedy śpi – podkreśla Sławomir Prusakowski, psycholog z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.
Więcej informacji znajdziecie tutaj.
W 1963 roku dwoje nastolatków postanowiło ustanowić nietypowy rekord – ile można wytrzymać bez snu. W wyniku eksperymentu pewien mężczyzna nie spał przez 264 godziny i oto co się z nim stało. Z filmiku kanału Niesamowite Fakty dowiecie się więcej. Zobaczcie sami!
ZOBACZ TAKŻE:
Fot. główna ma charakter poglądowy