21 możliwych korzyści picia soku z selera

Seler został powiązany z obniżeniem ciśnienia krwi już bardzo dawno, ale możesz zadbać nie tylko o to. Sok z selera to uzdrawianie, odświeżanie i jedna z najbardziej satysfakcjonujących przekąsek na świecie. Same liście selera mają wysoki poziom witaminy A, a łodygi zawierają witaminę C, B6, B2. i B1. Zatem po zmieszaniu z sokiem seler zapewnia cały szereg innych korzyści. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o soku z selera.

1. Przywróć właściwe PH ciała

Seler może być stosowany w celu utrzymania równowagi między zasadą a kwasem w organizmie. Seler aktywnie obniża „kwasowość” organizmu, w miejscach wymagających alkaliczności pomagając zwiększyć jego alkaliczność, ale też poprawia „kwasowość” np. w żołądku utrzymując zrównoważony poziom PH. Zawarte w soku niezbędne minerały działają w celu zneutralizowania dodatkowej kwasowości, której możesz doświadczać spożywając przetworzoną żywność.

2. Obniż ciśnienie krwi

To informacja szczególnie istotna dla osób, które dotychczas nie łączyły wysokiego ciśnienia krwi z brakiem wartości odżywczych spożywanych posiłków. Poziom sodu w selerze pomaga utrzymać twoją limfę i płynność krwi, zapewniając, że twoja krew nie zagęszcza się. Bogaty w żelazo i witaminy A i C seler pomoże również zapobiegać udarom, miażdżycy tętnic, a ostatecznie obniżyć ciśnienie krwi.

3. Pomóż sobie uniknąć raka

Seler zawiera związki przeciwnowotworowe, które pomagają odsunąć od siebie widmo choroby. Składniki odżywcze w selerze pomagają wyeliminować wolne rodniki w organizmie, które mogą łatwo powodować raka. Kwasy fenolowe w selerze pomagają blokować prostaglandyny, które w przeciwnym razie stymulowałyby wzrost komórek nowotworowych. Łagodzące i lecznicze działanie tego soku pomaga również leczyć objawy leczenia raka, takie jak IBS, choroba Crohna i stany zapalne z powodu problemów trawiennych.

4. Niższy poziom cholestereolu

Użyj soku jako naturalnego środka na obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie. Zawiera on substancję zwaną 3-n-butyloftalidem, która ma pozytywny wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Pozwoli ona również pomoże zmniejszać zapalenia tętnic, które powodują późniejsze wzrosty cholesterolu.

5. Zapobiegaj zaparciom

Ten sok może wyleczyć kilka zaburzeń procesu trawienia dzięki swoim właściwościom przeczyszczającym i pobudzającym, co przez pierwszych kilka dni od rozpoczęcia regularnego picia soków może spowodować rozwolnienia. Seler pomaga w łagodzeniu zaparć i rozluźnieniu nerwów w jelitach, ułatwiając ich poruszanie się (perystaltykę).

7. Zapobiegaj stanom zapalnym

Seler zawiera luteolinę, silny flawonoid, który działa jako przeciwutleniacz w celu łagodzenia stanów zapalnych. Poliacetylen selera pomaga również łagodzić stany zapalne spowodowane dną, zwyrodnieniową chorobą stawów, chorobami układu oddechowego i zapaleniem stawów. Te dwa związki selera sprawiają, że jest to idealne naturalne leczenie zapalenia.

8. Popraw funkcje i wydolność nerek 

Sok z selera może być stosowany w celu poprawy czynności nerek poprzez zapobieganie zwapnieniu w nerkach, pęcherzu i woreczku żółciowym. Seler reguluje poziom PH w organizmie i neutralizuje kwasowość. Pozbywając się złogów wapnia ze stawów, seler pomoże ciału zakończyć proces detoksykacji.

9. Wspieraj swój system nerwowy

Utrzymuj swój układ nerwowy pod kontrolą, poprzez nawyk regularnego spożywania soku. Minerały i witaminy zawarte w tym soku pomagają utrzymać układ nerwowy, co czyni go jednym z najlepszych naturalnych środków dla każdego, kto walczy z bezsennością i podobnymi problemami.

10. Pomoc w redukcji masy ciała

Próbujesz znaleźć bardziej skuteczny schemat odchudzania? Seler jest pełen witamin i składników odżywczych, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem na zaspokojenie głodu. Niskokaloryczny nawyk spożywania większej ilości soku pomoże Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy szybciej niż myślisz.

11. Oczyść swoją wątrobę

Czy ciągle masz do czynienia z nawracającymi wirusami, grzybami, bakteriami i innymi toksynami? Czas przeczyścić wątrobę sokiem z selera. Odżywcze składniki selera pomogą oczyścić wątrobę i zapewnić jej skuteczne funkcjonowanie, ponieważ działa detoksykacyjnie na twoje ciało.

12. Popraw swój sen

Magnez w soku z selera jest niezwykle skuteczny w uspokajaniu organizmu. Niedobór magnezu może powodować problemy ze snem i inne problemy zdrowotne. Na Twój sen równe korzystnie wpłynie wyregulowanie balansu sodowo-potasowego w Twoim organizmie.

12. Promuj zdrową skórę

Seler działa ujędrniająco na skórę i poprawia elastyczność. Wyższe poziomy pewnych witamin: K, B, C i A poprawiają zdrowie skóry i poprawiają jej kondycję. Dzięki surowemu sokowi możesz zacząć tonizować skórę i wyglądać młodziej niż kiedykolwiek.

13. Zlikwiduj krosty i trądzik 

Składniki zawarte w soku z selera pomagają odwrócić skutki trądziku, jednocześnie eliminując nadmiar olejów prowadzących do powstawania choroby skóry.

14. Zmniejsz zmarszczki

Ponieważ seler zawiera szeroką gamę odżywczych witamin, regularne picie tego soku sprawi, że skóra będzie wolna od zmarszczek i bardziej miękka. Możesz również regularnie nawilżać skórę poprzez maseczki z soku a nawet poprzez nakładanie pulpy po wyciśnięciu soku na miejsca, które potrzebują pielęgnacji.

15. Usuń łupież

Obecność witaminy A w selerze pomoże w leczeniu korzeni i pasm włosów i pozytywnie wpłyną na nawilżenie skóry głowy. Składniki odżywcze będą działać, eliminując łupież i utrzymując skórę głowy wolną i czystą.

16. Powstrzymaj utratę włosów i siwienie 

Skorzystaj z wartości selera, aby zacząć stymulować wzrost włosów i spowolnić ich starzenie. Oprócz cofnięcia czasu utraty włosów poprawi się konsystencja włosów i zmniejszą efekty siwienia.

17. Zapobiegaj żółtaczce

Przeciwutleniające właściwości selera utrzymują krew w czystości i zapobiegają gromadzeniu się żółci, która prowadzi do choroby.

18. Zapobiegaj odwodnieniu

Seler niewątpliwie zawiera znaczną ilość wody oprócz elektrolitów. Regularne spożywanie tego warzywa pomoże zapobiec odwodnieniu. Nawet jeśli w pierwszych dniach wystąpi większe pragnienie niż zwykle, to jest tylko okres detoksu Twojej krwi, po paru dniach poczujesz ogromną różnicę na korzyść.

19. Zadbaj o układ oddechowy

Jeśli zmiażdżysz selera za pomocą wyciskarki w całości: liście, łodygi, nasiona i wszystko podczas produkcji soku, będziesz w stanie zapobiegać chorobom układu oddechowego, takim jak zapalenie oskrzeli i astma.

Polacy coraz chętniej sięgają po roślinne zamienniki mięsa

20.  Zniweluj objawy łuszczycy i innych schorzeń autoimmunologicznych

Dzięki wciąż żyjącym i rosnącym pędom selera możesz leczyć choroby skóry, takie jak łuszczyca. Bez względu na to, czy jesz, czy mieszasz z sokiem, skorzystasz z witamin i składników odżywczych zawartych w tym ziele. Spektakularne efekty pojawią się, gdy zaczniesz każdy dzień od 475ml wyciśniętego soku z selera naciowego na czczo.

21. Popraw umiejętności krzepnięcia krwi

Witamina K w selerze odgrywa ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Jedna szklanka tego warzywa zawiera nawet do 30% zapotrzebowania dziennego na tą witaminę. Fot. ma charakter poglądowy. Źródło newseria.pl/więcej informacji –  odmladzanienasurowo.pl 

 

WieleLiter.pl