Ludzie mierzą się z niedźwiedziami – takiego programu jeszcze nie było

Po raz pierwszy w historii człowiek w tak niezwykły sposób staje w szranki z jednym z najniebezpieczniejszych drapieżników lądowych – niedźwiedziem grizzly. Kto w tym pojedynku zdobędzie tytuł mistrza? 

Reklama

W nowym programie Discovery Channel topowi amerykańscy sportowcy stają do wyjątkowej rywalizacji o tytuł najpotężniejszego drapieżnika na ziemi. Ich przeciwnikami jest stado niedźwiedzi żyjące w rezerwacie w stanie Utah – szybka i zwinna samica Honey Bumpm, potężny i silny Bart oraz Tanka, który cieszy się opinią lokalnego żarłoka. Sportowcy będą musieli wykonać szereg zadań inspirowanych tym, co te potężne zwierzęta robią na wolności. Każda z konkurencji wystawi na próbę ludzką wytrzymałość, zwinność i siłę. Kto wygra w tym niecodziennym starciu?

Jak podkreślają twórcy, program „Człowiek kontra niedźwiedź” stworzony był pod nadzorem specjalistów z zakresu ochrony zwierząt. W trakcie nagrywania nie ucierpiał żaden osobnik, a wszystkie konkurencje opierają się na naturalnych niedźwiedzich instynktach. Całą trójką potężnych drapieżników opiekują się państwo Seus, którzy od lat działają na rzecz ochrony i odbudowy amerykańskiej populacji niedźwiedzi grizzly.

Seria opatrzona jest też komentarzem ekspertów. Pierwszym z nich jest Casey Anderson, twórca filmów przyrodniczych i biolog z 25-letnim doświadczeniem w pracy z dzikimi zwierzętami, a także założyciel organizacji Montana Grizzly Encounter, która ratuje zwierzęta z niewoli. Drugim jest Brandon Tierney, amerykański komentator sportowy, zdobywca nagrody Emmy i gospodarz programu „Tiki and Tierney”. Premierowe odcinki „Człowiek kontra niedźwiedź” można oglądać w niedzielę o godz. 13 na antenie Discovery Channel.

Polska drugim krajem, które odważył się na taki program

Fot., źródło tvn.prasa.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *