Polscy uczniowie korespondują z królową Wielkiej Brytanii

Uczniów klasy 4B ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Kole spotkała ostatnio przemiła niespodzianka – otrzymali list od królowej Elżbiety II. Jest to odpowiedź na list, który wspólnie z nauczycielką angielskiego wysłali trzy miesiące temu.

 Uczniowie wspomnieli w nim o tym, że lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać fakty na temat rodziny królewskiej oraz Zjednoczonego Królestwa. Napisali o naszym mieście i szkole, nie pomijając informacji, że Koło jest miastem królewskim. Cześć uczniów wykonało piękne prace, które zostały dołączone do listu, m.in. portret Królowej, pejzaż kolskiego zamku królewskiego oraz szkic Big Bena. Do korespondencji dołączona również została pocztówka ilustrująca najważniejsze miejsca w naszym mieście. Całość została zwieńczona gratulacjami dla najdłużej panującej monarchini brytyjskiej oraz życzeniami wielu lat zdrowia i szczęścia – wyjaśnia nauczycielka angielskiego Kinga Drzewiecka, inicjatorka napisania listu. 

Odpowiedź z Pałacu Buckingham nadeszła po niespełna trzech miesiącach. Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzliwy list, doceniła poprawność oraz znakomite prace uczniów. Ponadto wyraziła zadowolenie za otrzymaną pocztówkę, gratulacje oraz serdeczne życzenia. Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie, a do listu zostały dołączone dwie fotografie Królowej Elżbiety II wraz z mężem Filipem, 98-letnim księciem Edynburga.

Odpowiedź monarchini sprawiła dzieciom ogromną radość oraz z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego – podsumowuje nauczycielka. 

ZOBACZ TAKŻE:

Stuletni aparat i młodsze niemal o 90 lat dziecko. Efekt to niezwykłe zdjęcia

Fot., źródło SP nr 3 w Kole