16-latka walczy z chłoniakiem Hodkina. Do 5 lipca musi wykupić receptę

Rodzice 16-letniej Pauliny z Bratwina w kujawsko-pomorskim muszą zebrać pieniądze na zakup leków, który nie jest refundowany przez NFZ, a który uratuje nastolatkę. Miesięczna kuracja to 7,5 tysiąca złotych. Dla tej rodziny to ogromna kwota, dlatego poprosili o zbiórkę dla córki, w nadziei, że ludzie zechcą ich wspomóc i uda im się zebrać potrzebne pieniądze. Czasu zostało niewiele, bo tylko do piątku (5 lipca)

Reklama

Dziewczyna od sierpnia 2018 roku walczy dzielnie z chłoniakiem Hodkina. Po zastosowaniu chemioterapii nastąpiły powikłania w postaci nadciśnienia tętniczego oraz zakrzepicy żyły ramienno-głowowej oraz żyły głównej górnej. Po zakończeniu chemioterapii Paulina czuła się dobrze, wszystko szło w dobrym kierunku. Na podstawie badań stwierdzono utrzymującą się remisję choroby podstawowej, czyli niewystępowanie objawów choroby. Paulina wróciła do domu i powoli wracała do trybu normalnego życia. Przed nią były egzaminy gimnazjalne oraz od września powrót do nowej już szkoły.

Niestety, kontrolne badania w kwietniu tego roku wykazały ciężką, zagrażającą życiu małopłytkowość i niedokrwistość oporną na leczenie – taka jest ostatnia diagnoza. Paulina ponownie trafiła na oddział szpitala. W leczeniu zastosowano wysokie dawki leków dożylnych, dołączono sterydoterapię. Konieczne było przetoczenie krwi. Nie uzyskano jednak pozytywnego efektu. Jedyną możliwą w tej chwili opcją terapeutyczną jest lek Revolade w wyższych dawkach. Zaplanowana została dwumiesięczna kuracja. Lek, niestety, nie jest refundowany przez NFZ. Dla rodziców Pauliny jego cena jest ogromna. Dzięki pomocy Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Bydgoszczy udało się sfinansować pierwsze 28 dni kuracji. Na kolejny miesiąc kuracji rodzice otrzymali receptę którą muszą wykupić najpóźniej do 5 lipca. Dlatego poprosili o zbiórkę dla córki, w nadziei, że dobrzy ludzie zechcą ich wspomóc i uda im się zebrać potrzebne pieniądze – wyjaśnia sołtys Bratwina Agnieszka Jastrzębska.

Z pomocą przyszła Fundacja “Światło”, która zgodziła się użyczyć subkonta do gromadzenia środków pieniężnych Wpłat można dokonywać na konto: Fundacja “Światło” ul. Grunwaldzka 64 87-100 Toruń na konto Bank Pekao S.A. 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 koniecznie w tytule przelewu dopisując “na leczenie Pauliny Noculak”.

Reklama

1 komentarzy dla tekstu: “16-latka walczy z chłoniakiem Hodkina. Do 5 lipca musi wykupić receptę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *