Wyjątkowo niefortunna wycieczka do lasu

Twierdził, że poszedł do lasu zbierać grzyby i jagody. Tam wpadł do bagna, z którego zdołał wydostać się o własnych siłach. Przemoczonego i zziębniętego mężczyznę dostrzegł młody biegacz. Wezwał gdańskich strażników, którzy udzielili mu pomocy. Mężczyzna raz mówił im, że ma 36 lat, a za chwilę, że urodził się w 1955 roku…

Reklama

Dzisiaj (9 marca) około godziny 11 strażnicy miejscy z Gdańska odebrali zgłoszenie, że w głębi Lasów Oliwskich na wysokości ulicy Abrahama ktoś leży w bagnie. Na miejscu strażnicy zastali młodego biegacza, który dzwonił na numer 986. Dowiedzieli się od niego, gdzie powinni szukać wyziębionego i przemoczonego starszego mężczyzny. Funkcjonariusze znaleźli poszkodowanego w odległości około kilometra od wjazdu do lasu. Siedział na ziemi, nie miał butów, nie był w stanie się poruszać. Kompletnie stracił orientację co do miejsca i czasu.

– Powiedział nam, że wpadł do bagna, z którego na czworaka udało mu się wydostać na leśną ścieżkę. Wtedy właśnie zauważył go przebiegający obok mężczyzna. Poszkodowany nie miał żadnych dokumentów. Nie wiedział kiedy wyszedł z domu i jak trafił w to miejsce. Twierdził, że przyszedł do lasu zbierać grzyby i jagodyopowiada starszy inspektor Katarzyna Bobowicz.

Mężczyzna raz mówił, że ma 36 lat, a za chwilę, że urodził się w 1955 roku. Podał imię, nazwisko oraz adres. Powiedział, że jego buty zostały w bagnie, bo nie zdołał ich wyciągnąć. Był trzeźwy i komunikatywny, choć podawane przez niego informacje budziły wątpliwości.

– Twarz, ręce i odzież mężczyzny były bardzo ubrudzone błotem. Na czole i nosie poszkodowany miał niegroźne obrażenia. Okryliśmy go kocem termicznym i zabraliśmy do radiowozu. Potem pojechaliśmy na skraj lasu, gdzie czekaliśmy na wezwaną karetkę pogotowia, która zabrało go do szpitala mówi Katarzyna Bobowicz.

ZOBACZ TAKŻE:

“Mistrz parkowania” zablokował cały chodnik. Teraz będzie się tłumaczył w sądzie

Fot., źródło Straż Miejska Gdańsk

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *