Jedyne takie targi piwne w sercu Wielkopolski nie tylko dla miłośników piwa

Na Poznańskich Targach Piwnych każdy, niezależnie od tego czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piwem, miodem lub cydrem, czy od lat interesuje się tematem, znajdzie coś dla siebie.

Poznańskie Targi Piwne świętują w tym roku dziesiątą edycję. Tej imprezy nie możecie ominąć. Już teraz warto zaznaczyć w kalendarzu daty 24-25 listopada i przyjść na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Te dwa dni będą prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników doskonałych trunków, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery. 

Prawie 50 stoisk z piwami, miodami i cydrami, kilkanaście stoisk gastronomicznych i food trucków, Piwna Mila, Piwna Joga, pokazy wrestlingu, strefy gier, zabaw i sportu, wyścig na jeżdżących lodówkach oraz Wielki Konkurs dla wszystkich odwiedzających z wieloma ciekawymi nagrodami. To wszystko i wiele więcej czeka Was podczas Poznańskich Targów Piwnych i Street Food Spot.

A co do powiedzenia o tej edycji mają niektórzy piwowarzy, których browary będą obecne na Poznańskich Targach Piwnych? (kolejność przypadkowa)

Kamila Asztemborska z Browaru Maryensztadt: W tym roku Poznańskie Targi Piwne odwiedzimy po dłuższej przerwie, dlatego szykujemy dla uczestników aż sześć premier, z czego dwie to nowości przygotowane z okazji jubileuszowej edycji PTP. 

Z mocarnych wymrażanek zadebiutuje Project Barrel AgedIce Imperial Stout Banana Split, który dojrzewał w beczkach po australijskim rumie prawie trzy lata. To jedno z tych piw, które trzymamy na specjalne okazje. Nie zabraknie też dzikusów, tutaj na festiwalowych kranach pojawi się FlandersRed Ale fermentowany w beczkach po hiszpańskim Rioja. To piwa, które warto wziąć również na wynos, bowiem na rynek trafi tylko ok. 200 puszek. 

Będą też nowe Hazy IPA z serii Yes We Can oraz IPA na polskich chmielach od Pawła Piłata. Zabieramy również coś dla fanów mocniejszej goryczki, czyli nowości z linii The Roots.  

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy zapomnieli o naszych owocowych kwasach, tutaj pojawi się m.in. Apricot Stormuwarzone w kooperacji z czeskim browarem Sibeeria. Piwo w Polsce pojawiło się w mocno limitowanej ilości, więc najbliższa edycja PTP to jedno z tych miejsc, gdzie można je skosztować. 

Nie zabraknie też piw bezglutenowych i bezalkoholowych i tych z niższą zawartością procentów  Zapraszamy, będzie nam miło Was zobaczyć! 

Marcin Ostajewski z Browaru Fortuna: Poznańskie Targi Piwne od zawsze są dla nas najważniejszym miejscem bezpośrednich spotkań z konsumentami. Dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na zaproszenie PTP do przygotowania specjalnych piw na X edycję. Postawiliśmy na najbardziej złożone piwa wymrażane, z których nasza beczkownia jest znana, ale także na właściwy sposób podania.

Na dziesiątej edycji, za pomocą sprowadzonych z Wielkiej Brytanii klasycznych ręcznych pomp wyszynkowych (tzw. beer engine), będziemy polewać dwie „wymrażanki” bezpośrednio z beczek, w których leżakowały. Obydwa Komesy Single Barrel, bo do tej serii należą, to piwa leżakujące najpierw w jednej beczce, po czym w kolejnej. Jedno z nich jest dodatkowo dwukrotnie zatężone przez wymrażanie. Są dostępne w ściśle limitowanych ilościach parusey litrów, więc będziemy rozlewać wyłącznie porcje po 100 ml, co w przypadku tak esencjonalnych piw jest zupełnie wystarczające.

Poza piwami premierowymi pojawią się oczywiście także inne piwne niespodzianki, słodycze dopasowane do premier oraz nowe szkło dla kolekcjonerów. Poza tym mamy niespodziankę. Zwykle nie przyjmujemy gości, ale dla laureatów Wielkiego Konkursu Poznańskich Targów Piwnych i ich osób towarzyszących robimy wyjątek! Zaprosimy ich na wyjątkowe zwiedzanie całego browaru, które połączymy z degustacją naszych najbardziej limitowanych piw. Wspólnie spróbujemy także piw z beczkowni, które dopiero czekają na rozlew. Zadbamy także o poczęstunek oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Przygotujcie się na kilka niezapomnianych godzin w Miłosławiu

Jurek Gibadło z Browaru Brokreacja: Poznań, zróbcie hałas! W tym roku sezon wyścigów krafcikowej formuły kończymy niezwykle efektownie, świętując 10. urodziny Poznańskich Targów Piwnych. Brokreacja na tę okoliczność nie odpali jednak szampana. Szykujemy zawodnika z naszej najlepszej stajni, czyli wędzonkę. Rocznicowym piwem została Venus De Bamberg 2023, czyli nowe wcielenie zeszłorocznego hitu. To Rauchbock, w tej odsłonie zdecydowanie mocniej wędzony, ale przy tym równie zbalansowany i smaczny.

Do tego na naszym stoisku znajdziecie również selekcję Potionów, świetne kooperacyjne Hazy IPA Pale Ape (pozdrawiamy Białą Małpę), owocowego Edwarda, nową odsłonę Polish Hazy IPA – Homelike i nasz jesienny hit – Order Of The Black (Black IPA).

Do tego zaserwujemy naszą inną specjalność, czyli piwo z konopami. Amsteram Pils poleca się na orzeźwienie.
#ChoNaBro!

Marcin Rokicki z Browaru Rockmill: Po raz kolejny wracamy na Poznańskie Targi Piwne z całą masą sztosów i niespodzianek! Będą premiery dostępne tylko na kranach, kooperacyjne nowości, świeże warki ulubionych klasyków oraz przywiezione SPECJALNIE do Poznania ostatnie kegi i butle leżakowanych wersji Friend or Foe!

Do tego masa gadżetów idealnych na świąteczny prezent, no i gwarantowana dobra impreza, także od piątku 24.11 widzimy się na Poznańskich Targach Piwnych. 

Bartek Urbaniak z Browaru Sarabanda: Browar Sarabanda po raz pierwszy odwiedza Poznańskie Targi Piwne. Zabieramy ze sobą nasze najnowsze piwa oraz jedno piwo przygotowane specjalnie na tę okazję.

Kiedyś piwa w stylu IPA były niesłychanie goryczkowymi piwami w porównaniu do innych dostępnych piw z tamtych lat, jednak styl ten ewoluował mocno, zatracając swoją goryczkową stronę, stając się aksamitnymi, mętnymi, ale też bardzo aromatycznymi IPAmi. Piwo przygotowane na Poznańskie Targi Piwa łączy solidną goryczkę, jako synonim IPA z lat ubiegłych i mętność, aksamitność, aromatyczność IP obecnych czasów.

Łącznie dostępnych będzie 10 kranów, na których prym wieść będą różnego typu piwa IPA, jak West Coasty, Hazy IPA, Double IPA, Cold IPA, ale też piwa kwaśne z owocami oraz Foreign Extra Stout z wanilią Bourbon-Madagascar w dwóch wersjach: podstawowej i infuzowanej kawą w przepływie. Zabierzemy też piwa w puszkach, na wynos.

Dostępna będzie także nasza pierwsza szklanka z wygrawerowanym logo.

Wiara zapraszamy!

Grzegorz Garniec z Browaru Lobster: Poznańskie Targi Piwne to dla nas ważne miejsce, bo to tutaj w zeszłym roku zdobyliśmy nasz pierwszy medal i to od razu złoto za Porter Bałtycki z wędzoną śliwką. W tym roku nie mogło go zabraknąć. Dało nam to niezłego kopa do przodu i pokusiliśmy się w tym roku o aż pięć Porterów Bałtyckich w tym dwa będą serwowane w wersji NITRO i oba też są leżakowane w beczkach po bourbonie.

W zeszłym roku testowaliśmy też tutaj ciekawostki jak IPA z kawą czy IPA z wędzoną gruszką czy IPA z burakiem. Skończyły się zaskakująco szybko a zainteresowanie było dużo większe niż się spodziewaliśmy, więc tym razem się przygotowujemy znacznie lepiej. Poznań 2022 pokazał nam, że ludzie nadal szukają ciekawych smaków i nawet jako mały nieznany browar kontraktowy cieszy się powodzeniem.

W tym roku chcemy się odwdzięczyć i bierzemy aż dwadzieścia kranów i przygotowujemy jak najwięcej w puszkach i butelkach, bo tego też nam zabrakło w zeszłym roku.

Chcemy też wyjść na przeciw kolekcjonerom i tak jak nigdy bierzemy wszystkie wzory etykiet jakie mieliśmy na magazynie. Poza tym skoro idzie zima to zabieramy ze sobą specjalne lobsterowe czapki, których kolor ma być widoczny z daleka 😉

Marek Dziubonos z Browaru Markowy: W tym roku PTP obchodzi jubileusz, a jak jubileusz to musi być coś ekstra. Na tą edycję przygotowaliśmy piwo z początków piwnej rewolucji tj. American IPA od którego wszystko się zaczęło.  Piwo oldschoolowe chmielone porządnie na goryczką jaki na aromat amerykańskimi odmianami chmielu: Citra, Mosaic, Simcoe, Warrior.

Ponadto przywieziemy sporo innych piw między innymi Kornika.

Łukasz Szymański z Browaru Nieczajna: Nadchodzaca jubileuszowa edycja Poznańskich Targów Piwnych na naszym fyrtlu zapowiada się wyjątkowo pod wieloma względami. Szykujemy się już od jakiegoś czasu czego efektem będzie choćby premierowe piwo uwarzone specjalnie z tej okazji- Hoppy Pils Talus. Będziemy mieli również naszą klasykę oraz nieco niespodzianek. Przygotowujemy dużo dobrego piwa na nasze krany. Będą dobrze znane klasyczne pozycję oraz kilka niespodzianek.

Trzymamy kciuki za dobrą pogodę i liczymy na wuchte wiary! Doskonała zabawa i moc atrakcji gwarantowane. Mamy nadzieję, że razem z nami będziecie się świetnie bawić na Poznańskich Targach Piwnych, których nie możemy się już doczekać!

Wpadaj do nas na stoisko tey!

Piotr Czarny z Browaru Przełom: Prosto z Podlasia, ze środka Puszczy Białowieskiej już po raz drugi jedziemy na Poznańskie Targi Piwne. Taka impreza zobowiązuje, więc bierzemy, co mamy najlepszego. Oprócz naszej regularnej oferty (tak – będzie Bison ;-)).

Bierzemy też świeżą warkę Midwest IPA, wymrażany porter bałtycki i parę innych ciekawostek w rezerwie.

Do zobaczenia i 100 lat dla Poznańskich Targów Piwnych. 

Michał Przystupa z Browaru Gwarek:  Gwarki po raz pierwszy zawitają na Poznańskich Targach Piwnych! Nie może być lipy, dlatego przygotowujemy kilka bardzo ciekawych piw, w tym dwie premiery z naszej serii Single Hop oraz ciekawy Doppel Rauchbock z wędzoną solą leżakowany w beczce po bourbonie.

Oczywiście będzie też nasz flagowiec, czyli Owsiane Wzgórza i wiele innych piw mocno chmielonych i ciemnych. Do tego pełna oferta puszek, butelek i gadżetów. Przyjdźcie i przekonajcie się, że #potrafimywpiwo!

Konrad Sworowski z Browar Gryfus: Cześć, prosto z portowego miasta przyjeżdżamy po raz drugi na jeden z najlepszych festiwali piwa w Polsce. Z okazji 10tych urodzin PTP przygotowaliśmy specjalne piwo, które będzie miało swoją premierę już 24 listopada. Będzie to podwójne Brown Ale z orzechem laskowym i ziarnem kakao.

Oprócz tego przywieziemy ze sobą cały przekrój naszej szerokiej oferty.

Tam gdzie się pojawiamy, tam też jest organizowane przez nas wyzwanie ostrości, czyli konkurs jedzenia ostrych potraw. Tym razem również i po raz pierwszy w Poznaniu. Zachęcamy zatem wszystkich śmiałków i wielbicieli pikantnych doznań, oraz szczególnie do odwiedzenia naszego stoiska. Do zobaczenia!

Dominik Lubocki z Browaru Lubrow: Na dziesiątą edycję Poznańskich Targów Piwnych Browar Lubrow przyjedzie nad przeciętnie przygotowany. Zabieramy ze sobą niezwykle ciekawe i złożone premiery na polskich nowofalowych odmianach chmielu: Polska Gurom 3.0, czyli IPA chmieloną dziesięcioma różnymi odmianami oraz nowego West Coasta. Dodatkowy Imperialny Stout w wersji Double z serii I’m not Pastry, napakowany po sufit naturalnymi dodatkami.

Oprócz tego sztosy z Brett & Barrel czyli dzikusy powstałe w 100% dzięki naszej lokalnej mikroflorze z Borcza oraz blendy piw leżakowanych w beczkach po różnych alkoholach.

Przygotowujemy dla Was same sztosy i piwa specjalnie na tę edycję Poznańskich Targów Piwnych. Wbijajcie!

Łukasz Turczanik z Browaru Trzech Kumpli: Poznańskie Targi Piwne w tym roku kończą sezon festiwalowy, więc oczywiście nie może nas zabraknąć! Tym bardziej, że liczymy na jakiś medal (albo parę ;) ) w konkursie Greater Poland, a bardzo lubimy odbierać wyróżnienia osobiście. 

A co na kranach? Oczywiście będą klasyki takie jak Pan IPAni, Pils, Weizen czy Oaty. Również trochę ostatnich nowości w postaci Hoppy Weizen czy Session Midwest IPA z serii Our New IPA Needs No Introduction, a na rozgrzanie będzie William – potężny klasyczny angielski Barley Wine! Dla miłośników sztosów będzie dosłownie ostatnia beczka La Baboulinki. Jest to leżakowany w beczkach po bourbonie imperialny stout, do którego dodaliśmy płatków dębowych, które wcześniej macerowaliśmy w oryginalnej Śliwowicy Łąckiej!
 
Nie zapominamy także o abstynentach i dla nich na jednym kranie poleje się nasze bezalkoholowe Unplugged IPA. Dodatkowo, aby ułatwić Wam stan optymalnego nawodnienia, które jest kluczowe na tego typu wydarzeniach, tradycyjnie jeden kran zarezerwowany będzie na kranówkę!
 
Do tego zabieramy cały asortyment butelkowy i puszkowy, łącznie z trudno dostępnymi mocarzami, jak również koszulki, szkło i inne gadżety. 
 
Będzie się działo i będzie w czym wybierać! Widzimy się na Targach w Poznaniu!

Paweł Wilczyński z Wielkopolskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych: Jesteśmy lokalnym oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych i naszymi nadrzędnymi celami są popularyzacja piwowarstwa domowego oraz edukowanie na tematy takie jak domowe warzenie piwa, kultura jego picia czy piwna sensoryka. Oprócz regularnych spotkań piwowarskich podczas których dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, organizujemy wiele wydarzeń takich jak bitwy piwne, konkursy czy pokazy warzenia. Tym razem mamy wielką przyjemność gościć na największej imprezie piwnej w regionie, na której gotowi będziemy odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące produkcji piwa w domu. Na stoisku zobaczysz mnóstwo sprzętów i gadżetów piwowarskich o których zastosowaniu posłuchasz z ust naszych kolegów-piwowarów. Wszystkich chętnych zapraszamy także do udziału w teście na daltonizm smakowy i małej grze piwnej. :-) Wpadnij i przekonaj się, czy stanie przy garach i warzenie pysznych, własnych, unikalnych piw jest także dla Ciebie. ;-)

Marcel Browarny z Browarny Craft Beer: Już 24 listopada zobaczymy się na Poznańskich Targach Piwa. Na naszym stoisku oprócz świetnej atmosfery będą czekać na Was nasze najlepsze piwa w wersji podstawowej oraz w wersjach tylko na tym festiwalu przepuszczanych przez Randall z najróżniejszymi dodatkami (może sami jakieś zaproponujecie 😜 ).

Gwiazdą wieczoru będzie piwo Amnesia piwo po którym zapomnicie o wszystkich innych sourach ;P. Dodaliśmy do niego truskawki, mango oraz wanilię Bourbon, którą w ilości 1 kg ręcznie blendowaliśmy w browarze. Jak zawsze w naszym browarze BEZ AROMATÓW.

Wpadajcie zbić piątkę, sprawdzić leżaczki oraz skorzystać z naszej ścianki i zrobić sobie z nami zdjęcie.

Lista piw:
– Royals – New Zealand West Coast Black IPA
– Unholy – Pastry Sour Połączenie liczi, białej guawy i gravioli
– Utopia – Phantasm Hazy IPA
– No Type – New Zealand Phantasm & SubZero Hazy DIPA
– Godface – Liczi Sour Hazy DIPA
– Orbital – Pastry Sour curuba oraz mango
– Amnesia – Pastry Sour truskawki, mango, wanilia

Bartek Imieliński z Browaru Brofaktura:  Po raz pierwszy zagościmy na Poznańskich Targach Piwnych co ogromnie nasz cieszy, tym bardziej że w zeszłym roku nasz Foreign Extra Stout zdobył tutaj złoty medal i zgarną tytuł The Greatest Beer.

Myślę że pojawienie się naszego browaru w Poznaniu da okazję dla zwiedzających spróbować naszej twórczości. Browar działa we wschodniej części Mazowsza, jest dość niewielki więc nasze grono odbiorców jest dość mocno zawężone. Uruchamiamy 12 kranów, dodatkowo Randall z kawą, kokosem oraz tonką przez który będzie przypływać nasz zeszłoroczny medalista.

Do tego specjalnie przygotowaliśmy na 10 urodziny targów premierowe piwo, ale zostawię jeszcze trochę tajemnicy, zdradzę że ekstrakt jest równy liczbie lat targów.

Przywieziemy również dwa pilsy, klasykę w formie Desitki oraz wersję nowo falową w postaci pilsa również 10*P, natomiast z dużym udziałem płatków ryżowych w zasypie oraz chmielonego na warzelni i na zimno chmielem Zibi oczywiście z Polishhops. Z ciekawostek polejmy aż dwa Grodziskie, jedno w wersji Hoppy drugie w wersji Dark. Krany uzupełnią Juice DDH Hazy IPA, Nano IPA, dwa Pastry Sour Ale, Session Black IPA z rozmarynem oraz ostatni KEG Polish Hoppy Imperial Baltic Porter.

Myślę że ofertę piw lanych uzupełnią też inne piwa w butelkach. Więc widzimy się na PTP, oczywiście na naszym stoisku. Do zobaczenia . 

Robert Palka z browaru Piwo z Żuka: Żukopijcy! To już piąty raz, kiedy musicie Nas znosić. Jak zawsze przyjeżdżamy do Was z naszą klasyką, ale nie zamierzamy Was całkiem zanudzić!

Wjeżdżamy na chłodno z dziesięcioma kranami. Zachwycimy Was nowymi etykietami naszych topowych piw. Ponadto zapuszkowaliśmy dla Was: Lewarek w nowej odsłonie, Lawendowy Płyn Hamulcowy oraz naszą nowość: Przeciwmgielne (Micro Hazy IPA)! Aby ogrzać chłodny listopad przywieziemy tropikalno-cytrusową wersję Beerygo, jeżeli to nie wystarczy znokautujemy Was naszym SSPP (Sweet Spice Pumpkin Pie)

A na sam koniec  hit tegorocznej edycji PTP: Nasza Najnowsza kooperacja z Recraftem – porządnie nachmielony Monaco Pils z dużą ilością Phantazji , Nelsona i Straty, którego będziecie mogli spróbować w trakcie Epickiego Wyścigu Turbodoładowanych Turystycznych Lodówek.

Gwarantujemy, że tego z Poznaniu jeszcze nie lali!

Krzysztof Kula Kuli z Browaru Birbant: Poznań, jesteśmy przygotowani. ;-) Przede wszystkim będzie tłusto: pojawią się 2. Imperialne Stouty Musli i Sunlight oraz Barrel Aged Barley Wine. – Crimson, wszystkie z ciekawymi dodatkami.

Będzie też dziko, ojawia się Gogor Wild Sour Fruity Ale. Chmielu też nie zabraknie – będą ultragoryczkowy Friday, a także Imperial Citra.

Zabierzemy reż nowofalowe Sour Ale i Hazy IPA. A jak to wszystko nas zmęczy to pils na przepłukanie ust zawsze na kranie nr 1 pils klasyczny. Wbijajcie zbić pionę i popróbować.

Marta i Krzysztof z Browaru Żuławskiego: Na PTP ekipa z Żuławskiego zawita po raz drugi, jednak w nowej odsłonie. A wszystko to za sprawą piwowara Włodzia, który od marca tego roku miesza u nas w garach. Ooooj, jak on dobrze miesza. :D Musicie sprawdzić sami. Poza tym będziecie mieli okazję poznać go osobiście podczas X PTP na naszym stoisku.

Znajdziecie u nas klasykę typu Helles, Pils, Amber, Ciemny Lager czy Dry Stout (po raz pierwszy w wersji puszkowanej) , a także coś bardziej goryczkowego jak West Coast IPA, East Coast Ipa czy po prostu IPA 😋 Specjalnie na tą jubileuszową, bo dziesiątą już edycję, uwarzyliśmy premierową wersję Pilsa – niby klasyk, ale jakże MUST HAVE. W specjalnie zaprojektowanej na tę okazję etykiecie puszeczki (w wersji baaardzo limitowanej) będą na Was czekały na naszym stoisku.

Ponadto zabieramy ze sobą ostatnie sztuki (i litry) naszego „dziwoląga” SOUR PILSa, który swoją premierę miał na WFP. Nieeee, nie zepsuła nam się warka 😄 – od początku taki mieliśmy zamysł, by zakwasić Pilsa bakteriami kwasu mlekowego. Ciekawi jak smakuje? Zapraszamy. „

Piotr Piłasiewicz z Augustowskiej Miodosytni: Do Poznania wybieramy się z całym asortymentem naszych tradycyjnych miodów pitnych prosto z osławionego Przesmyku Suwalskiego oraz raz z zestawem czterech miodów sesyjnych: historycznych Zbicieni i wykonywanych dla naszych przyjaciół z Ukrainy miodów z serii Berryland które zaskoczą was intensywnym kwaśnym smakiem rabarbaru czy Oskoły.

Kuba Nożewnik z Browaru Sady: Jak co roku gramy u siebie, więc wypada pokazać się od najlepszej strony. Co przygotowaliśmy tym razem?

Po pierwsze podczas Poznańskich Targów Piwnych zadebiutuje w pełnej krasie The Greatest Home Beer 2022, czyli piwo, które wygrało Poznański Konkurs Piw Domowych podczas poprzedniej edycji PTP! Styl? Saison z ziołami. Prawilna belgia podkręcona smakiem i aromatem prawie 20 ziół!

Po drugie to z racji położenia i planów układanych od linijki podepniemy na kran najprawdopodobniej najświeższą IPĘ tych targów! Rozlewana dosłownie godziny przed podpięciem na kran! Hazy IPA Tango Milonga to obowiązkowa pozycja dla miłośników chmielu!

Po trzecie nie można pominąć piwa uwarzonego specjalnie na 10-lecie PTP! Black Session IPA to styl może mało popularny, ale jakże wyjątkowy! Umiarkowana moc, solidne chmielenie i ciemna barwa… Mniaaam!

Dla fanów klasyki będzie coś, co rzadko można spotkać na polskiej scenie kraftu. Kellerbier! I to w wersji niepasteryzowanej! Odskocznia od pogoni za IBU, niskim pH czy hoprate`em…

Poza tym piwa bezglutenowe, bezalkoholowe, kwasy, rarytasy.

A teraz coś dla miłośników dużego woltażu:

Wędzony Porter Bałtycki: słód wędzony bukiem, ciemne, nieprzejrzyste, wyborne.  

Imperialne stouty: klasyczny bez dodatków, z papryczkami Trinidad Moruga Scorpion i solą himalajską oraz z kawą etiopską. Każdy znajdzie coś dla siebie. Cały czas też monitorujemy stan naszej najnowszej warki imperialnego stouta, z której część trafiła do leżakowania z płatkami dębowymi z beczki po Bourbonie. Czy zdążymy na PTP? Trzymajcie kciuki!

I na koniec piwo wyjątkowe nie tylko ze względu na swoje parametry, ale także okoliczności: Fat Barrels, czyli collabo z Browarem Golem. 17,2% alkoholu, leżakowane przez 12 miesięcy w beczkach po Bourbonie, Whisky i czerwonym winie! Beczka i butelka dla koneserów! Baaardzo limitowana edycja więc drugiej szansy na degustację może nie być!

Zapraszamy!

Adam Jakubowski z Browaru ReCraft: W Poznaniu poznacie turbowyścigowe oblicze Browaru ReCraft! Już wyjaśniam, o co kaman. Po pierwsze: z samochodziarzami z browaru Piwo z Żuka uwarzyliśmy kooperacyjne piwo o nazwie Monaco Pils. Nowość ta powstała specjalnie na Poznańskie Targi Piwne. Skoro Monaco, to od razu skojarzenia z Monte Carlo i wyścigami F1. I tym sposobem, razem z Targami i Żukami, postanowiliśmy zorganizować atrakcję godną mistrzów kierownicy, czyli epicki wyścig… lodówek.

Zmierzy się w nim dziesięć 3-osobowych ekip, a celem każdej z nich będzie pokonanie piwnego toru przeszkód na turbodoładowanej lodówce turystycznej. Drużyna, która pokona tor najszybciej, w nagrodę odjedzie do domu najszybszą czerwoną lodówką turystyczną w Polsce! Wpisowe dla całego zespołu wynosi tylko 50 zł, a nagroda jest zacna i wiedzie po nią kręta droga ;-)

Wspomniane piwo Monaco Pils to kolejna odsłona naszej tegorocznej serii kooperacyjnej: Collab 2023 – Pils Edition, z charakterystycznymi znaczkami na etykietach. W tym cyklu powstało aż 11 piw, a części z nich będzie można napić się na naszym stoisku lub zakupić na wynos.

Podobnie, jak piw z drugiej rozwijanej przez nas w tym roku serii: Juicy Sour Series. Owocowo-kwaśna kolekcja tych lekkich piw też jest już bardzo pokaźna, a najnowsze wypusty, m.in. z gruszką i pigwą oraz bananem i truskawką, poleją się w Poznaniu z naszych kranów.

Przebojem piwne listy zdobywa także nasza seria z polskimi chmielami z plantacji Polish Hops. Piwa w stylu Polish Hazy IPA warzymy regularnie, chętnie chmieląc je odmianami nowofalowymi. Na Targi przywieziemy m.in. wypusty z odmianami Izabella, Oktawia i Amora Preta.

 

Gdzie, kiedy, za ile? 

Jak co roku na uczestników czekać będzie targowy sklepik. W tym roku pojawi się w nim oferta limitowanych gadżetów – bluzy, skarpetki, otwieracze, czapki, a także nowe szklanki.

PTP zaplanowano na 24-25 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego). Bilety w cenie – 25 złotych bilet jednodniowy, 45 złotych za karnet dostępne są na stronie https://targipiwne.pl/kup-bilet/ (w dniu imprezy oraz w kasach bilety kosztować będą odpowiednio 30 oraz 50 zł).

ZOBACZ TAKŻE:

Z setek kranów polały się piwa [fotoreportaż]