Wielkie święto miłośników piwa rozpocznie się za kilka dni

Już za kilka dni odbędzie się 15 edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy przyjadą najlepsze rzemieślnicze browary nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Można też spodziewać się tłumu gości. Poprzednią, jesienią zeszłego roku, odwiedziło 17 000 osób. Teraz organizatorzy liczą na jeszcze więcej. I przygotowują jeszcze więcej atrakcji.

A co do powiedzenia o tej edycji mają niektórzy piwowarzy i wystawcy, którzy będą obecni na Warszawskim Festiwalu Piwa? (kolejność przypadkowa)

Artur Karpiński z Browaru Golem: Golem na tę edycję przygotował ofertę piw w stylach, z których słynie. Na kranach nie znajdziecie ani jednego IPA oraz ani jednego pastry. Znajdzie się za to sporo piw ciemnych, mocnych, wędzonych, a także w stylach rzadziej warzonych.

Nie zabraknie wymrażanek i piw leżakowanych w beczkach. Będziemy mieli nasze piwa medalowe: Hod Jack Daniel’s Barrel-Aged (bardzo limitowany porter bałtycki), Lass Mich Fallen (złoty Schwarzbier), czy Malchut (srebrne Wee Heavy).

Zapraszamy – jak zawsze – na trzecie piętro przy schodach!

Łukasz Szymański z Browaru Nieczajna: Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa, której ponownie nie możemy się doczekać. Równo rok od naszego debiutu festiwalowego zarówno na tej konkretnej imprezie jak i ogólnie.

Przez minione 12 miesięcy bardzo dużo się działo na świecie, w kraju, a także u nas. Nadal mamy piwa nie z Chin, ale tym razem coraz mocniej idziemy już w to co nam wychodzi najlepiej! Pomimo tego, że będziemy na drugim piętrze to przywieziemy że sobą sporo „dolniaków”.

Wpadnijcie sprawdzić jak smakuje najbardziej pyrlandzkie piwo, czyli Penerskie, które jest kooperacją z Poznańskim Muzeum Pyry do uwarzenia którego dodaliśmy pieczonych ziemniaków. Będziemy mieli nową wersję doskonale przyjmowanego na dwóch poprzednich edycjach Hoppy Pilsa, w którym pierwsze skrzypce tym razem zagra inny, nie mniej ciekawy niż chmiel  Nelson Sauvin. 

Będziemy mieli również świeża warkę sztandarowego Pilsa Tomyskiego, pszenicę, coś w wędzonych klimatach, dla miłośników nieco mocniejszych rzeczy znajdą się również jakieś sztosy! Wiadomo, że piwna rewolucja mocno stoi chmielem więc poza klasyką znajdzie się też co nieco mętnego i popularnego w ostatnim czasie HAZY ale ze zdecydowanie bardziej podkręcona goryczką!

A zresztą…. Co tu więcej pisać? Wpadnijcie i sami sprawdźcie jak prezentuje się obecna forma piw z Browaru Nieczajna – not from China 😉

Konrad Sworowski z Browaru Gryfus: Bardzo nam miło gościć po raz drugi na najbardziej prestiżowym festiwalu piwa w Polsce. Tym razem z parteru przenosimy się na trzecie piętro i tam należy nas szukać. Wprost ze Szczecina przywieziemy ze sobą kilka nowości. Będzie piwo grodziskie uwarzone z dodatkiem pasztecików szczecińskich – naszego lokalnego przysmaku.

Oprócz tego Pastry Sour z misiowymi żelkami, nowy kwasik z serii Ahoj oraz dwie nowe kooperacje z Browarami Recraft i Spółdzielczym. Drugi raz na WFP zagoszczą również nasze piwa dzikie. Standardowo zabieramy ze sobą oczywiście całą naszą stałą oferte czyli różne IPA, portery, pils.

Nie samym piwem żyje człowiek, dlatego przy okazji tej edycji festiwalu organizujemy także konkurs jedzenia ostrych potraw pod nazwą „Gryfusowe wyzwanie ostrości”. Serwować będziemy pajdy z paprykarzem szczecińskim na ostro. Zachęcamy wszystkich odważnych do udziału w konkursie. Ze swojej strony gwarantujemy świetną zabawę i ciekawe nagrody.

Łukasz Rokicki z Browaru Maltgarden: Wiosna WFP, więc 4 urodziny Maltgarden. Z Kołobrzegu przywozimy dużo energii oraz nowości.

Przez cały marzec i kwiecień będą pojawiać się nasze piwa urodzinowe, na WFP przywozimy 9 pierwszych. Urodzinowa IPA collab z Neon Raptor oraz 8 wersji Gate czyli naszych piw z serii Barrel Aged. Do tego najnowsza IPA Beuaty Is Power oraz nasz klasyczny Hallertauer Pils z Browaru Zapanbrat gdzie teraz warzymy.

Z kranu również wersje Gate oraz Imperial Stout z 2022 roku.Na wynos szykujemy masę puszek i butelek.

Wpadajcie na 3 piętro świętować nasze 4 urodziny. Do tego przypominam o naszym urodzinowym Masterclass!

Jurek Gibadło z Browaru Brokreacja: Brokreacja zaprasza na drugie piętro! Ta odsłona WFP jest dla nas ogromnie ważna, ponieważ po raz pierwszy pojawimy się na niej jako browar stacjonarny. Jest w tym oczywiście pewien haczyk, gdyż sprzęt dopiero zjeżdża do budynku, więc piwa, na które Was zapraszamy, powstały w innych browarach. Tym niemniej i tak warto nas odwiedzić.

Moim zdaniem hitem będą dwie prapremiery w stylu Hemp Hazy APA. Wyselekcjonowaliśmy dwie niezwykle aromatyczne odmiany konopi i użyliśmy je do zwiewnego Hazy APA. Efekt poznacie pod nazwami Red Sun (odmiana Midwest) i Timber (odmiana Northwest). Te piwa odsłonią przed Wami prawdziwą moc zapachu tej sympatycznej kuzynki chmielu.

Do tego przywieziemy też plejadę nowości z ostatnich dni, jak choćby Giselle Weasel – Fruit Sour Ale z wiśniami i czerwonym winogronem, Almost Grizzly – Brown Ale, Tuk Tuk – Thai Witbier czy Coachman’s Call – Spices Belgian Ale. Nie braknie też sztosów (w tym jednej niespodzianki) oraz klasyki. Będą Państwo zadowoleni. 😊

Kamila Asztemborska z Browaru Maryensztadt: Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Warszawskiego Festiwalu Piwa.  Nasze stoisko znajdziecie jak zawsze na drugim piętrze. Ta edycja jest dla nas szczególna. Po raz pierwszy  zaprezentujemy piwo uwarzone na postawie receptury laureata Warszawskiego Konkursu Piw Domowych. Będzie to Brett Saison uwarzony pod czujnym okiem Piotra i Tomasza Osińskich z domowego browaru Kilsztok.

Staraliśmy się jak najwierniej odtworzyć oryginalną recepturę, a inspiracją do stworzenia etykiety był rysunek autorstwa  Małgorzaty i Marii Osińskich, który stanowi etykietę dla domowego pierwowzoru. Praca z Piotrem i Tomaszem to była dla nas ogromna przyjemność. Cieszymy się, że możemy być częścią WKPD . Brett Saison zadebiutuje na festiwalowych kranach w piątek, za barem spotkacie również Browar Kilsztok w komplecie.

Ale to nie koniec niespodzianek jakie dla Was szykujemy. Premierowo pojawi się Brett Ale leżakowany w beczkach po Laphroig Single Malt Whisky – to zdecydowanie propozycja dla fanów mocnych doznań smakowych, połączenie torfowych aromatów z nutami funky.

Dodatkowo wymrażany RIS  z prażonym kokosem leżakowany w beczkach po rumie.

Nie zabraknie również nowych Hazy IPA z serii Yes We Can. Na kranach pojawi się Micro IPA chmielone Galaxy, Nectaron,  Pacific Jade oraz Hazy IPA chmielone Eclipse, Galaxy i Riwaka.

W sobotę zaś na rozgrzewkę przed festiwalem zapraszamy na rekreacyjny bieg „Wybiegaj browarka”, a po biegu na bezalkoholowe piwo „Freeky” lub Easier Nitro Cold Brew Coffie naszej produkcji.

Do zobaczenia!

Marek Puta z Browaru Piwoteka: Bardzo nam miło gościć na kolejnej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa. 15 WFP będzie z naszej strony wyjątkowy, ponieważ nie znajdziecie u nas piw w typie pastry czy przesłodzonych hazy ipek, za to pierwszy raz na festiwalu pojawi się nasze słynne, warzone raz w roku śledziowe piwo Ucho od Śledzia. Oprócz tego dostaniecie dużo ciekawych piw.

Z nowości pojawią się:

 • festbier: jasne, słodowe piwo przypominające nieco niemieckie marcowe
 • belgian blond: jasne piwo w belgijskim stylu, delikatne w odbiorze, o subtelnych aromatach białych owoców i przypraw
 • belgian quadrupel: belgijskie ciemne, bardzo mocne piwo o złożonym słodowo-korzennym smaku z aromatycznymi akcentami rodzynek, moreli i przypraw korzennych

W temacie piw w stylach belgijskich polejemy również nasz klasyczny już Las Łagiewnicki, czyli mocniej chmielony saison.

Oprócz nowości zaprezentujemy niedawne portery bałtyckie:

 • Czaisz Bazę? z dodatkiem herbaty Lapsang Souchong
 • Czaisz Bazę? z dodatkiem herbaty Earl Grey
 • Baron Ostrężyński, czyli imperialny porter bałtycki z dodatkiem ostrężyny (jeżyny)

Dostępnych będzie też wiele piw w butelkach, w tym piwo bezalkoholowe.

Wojtek Frączyk z Browaru Widawa: Widawa na WFP po raz piętnasty, można by rzec tradycja. Częścią tej tradycji jest „Czarny Czwartek” – pierwszy dzień festiwalu, który na naszym stoisku jest dedykowany piwom ciemnym. Nie inaczej będzie tym razem.

Na naszych kranach w czwartek pojawią się między innymi portery bałtyckie, premierowo Porter 11.th Anniversary, ponadto edycja 10th Anniversary w wersji BA. Kolejne dwa piwa z tego zestawu będą dostępne wyłącznie na WFP i wyłącznie w wersji lanej, a mianowicie: Black Shark (Black APA) oraz nowa Black IPA, której nazwę dopiero wymyślamy, listę uzupełniają nasze klasyki: Czarny Kur (Schwarzbier) i Rauchmaerzen.

Mamy też dwie premiery na kolejne dni, po pierwsze pojawi się kolejna odsłona naszej kooperacji z Winnicą Moderną i kanadyjskim Brasserie Dunham czyli nasz Silesian Grape Ale – Le Polonais c’t’une Joke – zwany pieszczotliwie „Polonezem”. Dzikus warzony z dodatkiem moszczu winnego odmiany Cabernet Cortis, który spędził rok w beczkach po winie zwtej samej proweniencji. Listę premier zamyka nasza nowa IPA – Hop Incident 01 – w stylu gdzieś pomiędzy West Coast a New Englnd – chmielona odmianami Riwaka, Nelson Sauvin, Galaxy i Enigma.

Jednym słowem mnóstwo powodów, żeby nas odwiedzić, pogadać o piwie, przybić piątkę czy też zasiąść na kultowej „chill kanapie” (pdk).

Piotr Czarny z Browaru Przełom: Sezon 2023 tradycyjnie rozpoczyna wiosenny Warszawski Festiwal Piwa. Lubimy tu wracać :-). Szukajcie nas na pierwszym piętrze, tuż przy strefie gier planszowych – tak jak poprzednio.

Bierzemy ze sobą nowości, przygotowaliśmy premiery – w tym wymrażane, są też długo oczekiwane powroty (czy ktoś powiedział: Black IPA z miętą?).

Nie zabraknie IPA, owocowych kwasów, słodkiego stoutu, a także porządnej klasyki, więc głęboko liczymy, że nikt nie odejdzie od nas rozczarowany.

Małgorzata Węgierska z MW Craft: Bardzo się cieszę, że kolejny raz mam przyjemność brać udział w WFP! Jest to dla mnie wyjątkowy festiwal – najpierw brałam w nim udział jako gość, później piwowar, a teraz jako MW Craft. :-)

Przed nami wiosenna edycja, dlatego przygotowałam dla Was szeroką gamę wiosennych zapachów m.in harmony, truskawka, bohemia czy bambus&zielona herbata.

Nie zabraknie też lubianych klasyków takich jak melisa&grejpfrut, wanilia&sandałowiec czy leśny. Zapraszam do sprawdzenia wszystkich świec na moim stoisku w sercu drugiego piętra!

Łukasz Kierski z Browaru Ziemia Obiecana: Jak co pół roku jedziemy na WFP z ogromną przyjemnością i tesknotą za festiwalowym, stadionowym gwarem.

To zdecydowanie taki festiwal, który daje nam szansę spotkać nie tylko znajomych i przyjaciół z innych browarów, a przede wszystkim ludzi, którzy kupują i piją nasze piwa. Dzięki czemu istniejemy :-).

Jak zawsze plan na nasz pobyt jest prosty: przywozimy kilka różnych chmielowych IPA o różnym charakterze, mocy i specyfikacji.

Do tego piwa owocowe, dla tych którzy nie przepadają za goryczką oraz pojedyńcze piwa specjalne. Zapraszamy na drugie piętro, powiosłujmy trochę razem.

Dominik Połeć z Browaru Green Head: To już nasz kolejny festiwal, który spędzimy na drugim piętrze, tym razem znajdziecie nas w okolicach sceny. Przygotowaliśmy sporo zróżnicowanych dóbr piwnych.

Nie zabraknie oczywiście naszego klasycznego już zielonego soura I’m Green, który rok temu był jedynym zielonym sourem na WFP, jednak dorobił się już sporej zielonej braci. ;-)

Ale idziemy krok dalej i w kooperacji z browarem Magic Road zaprezentujemy premierowo dwie wersje Pastry Soura w nowym, ekscytującym kolorze. ;-) Jakim – przekonacie się na Festiwalu. Tym razem będziemy mieć aż dwa piwa na chmielach Polish Hops – powrót kooperacji z Browarem Mem w nowej, ulepszonej wersji oraz premierowe Single Hop Hazy IPA na chmielu ZIBI 2022 w kooperacji z siedlecką Brofakturą.

Poza tym jak zwykle zaproponujemy specjalne piwa festiwalowe, których napijecie się wyłącznie na WFP 15 – m.in. wymrażany Sweet Venom Pastry Stout z ziarnami kakaowca, wanilią i tonką , stout z suską sechlońską i wędzonymi gruszkami oraz wersja z papryczkami chili. Poza tym znane już klasyki w oldscholowym klimacie, dla lubiących goryczkę i wytrawność: Cosmic IPA West Coast IPA, Space Monkey Double IPA. Ponadto wielki powrót dawno nie widzianego Green Party Session IPA, zdobywcy złotego medalu KPR.

Maciej Matoszko z Browaru Hajer: Cześć, jesteśmy Browar Hajer i przyjechaliśmy z Bierunia na Śląsku. Pojawimy się na Warszawskim Festiwalu Piwa po raz pierwszy i cieszymy się ze spotkania z Wami na tej mocnej kraftowej imprezie.
 
Jesteśmy browarem kontraktowym, nasze piw wypuszczamy na rynek od roku 2015 i jak do tej pory były to klasyki, piwa nowofalowe, leżaki oraz piwa kwaśne. W Warszawie trzonem naszego piwnego zestawu będą Hajerowe klasyki, takie jak Pils Zelter, pszenica Szmaterlok, American Stout Farorz, i APA Rajza do Kalifornii, ale nie zabraknie również nowości, w postaci nowofalowej i będzie to Hazy IPA: 'Cryo Hops  Idaho 7′ oraz klasyk z ciekawym dodatkiem, ale tym pochwalimy się na parę dni przed samą imprezą.
 
Od początku swojej działalności zaliczyliśmy już parę kraftowych imprez, ale na WFP jeszcze nas nie było. Z jednej strony to wyzwanie: chcemy dobrze zaprezentować się na tej imprezie, a z drugiej duża radość z perspektywy spotkania z fanami dobrego piwa w stolicy, którym zaprezentujemy nasze trunki! Do zobaczenia na festiwalu.

Bartłomiej Imieliński z Browaru Brofaktura: Jesteśmy po raz pierwszy na WFP i w sumie po raz pierwszy na festiwalu jako wystawca co ogromnie nas cieszy. Myślę, że każdego z odwiedzających uda nam się w większym bądź mniejszym stopniu zaskoczyć, mam nadzieję, że w tym większym.

Z kranów polejemy wiele nowości NZ Pilsa, który miał premierę chwilę przed festiwalem, dwie IPA na chmielach od PolishHops, pierwsza sesyjna na PŁ-01, druga uwarzona w kooperacji z Browarem Green Head na chmielu Zibi. Do tego trochę ameryki połączonej z nowo zelandią w postaci Nectaron West Coast IPA.

Pojawi się również Double Black IPA, która będzie się zmieniała na kranie z Foreing Extra Stout.  Coś dla miłośników słodyczy w postaci Pastry Sour Ale mango & marakuja. Piwo które powstało w multikooperacji- Brofaktura, Same Krafty, Dziki Wschód, PolishHops, Smaki Piwa oraz Arecki Bez Bloga, a jest nim Hoppy Grodzisz, w którym wędzonkę przełamaliśmy mocnym chmieleniem, na warzelni jak i na zimno.

Wszystko zakończymy ostatnim KEG-iem Imperial Baltic Porter z suską sechlońską który powstał w 2019r., Polish Hoppy Imperial Baltic Porter chmielony trzema chmielami od PolishHops oraz Robust Porterem z kawą, który będzie dostępny wyłącznie na festiwalu.

Do tego zabieramy sporo butelek piw, których nie będzie na kranach m.in. klasycznego Pils, Dry Stouta, Traditional Bock-a, Baltic Porter-a i dwa bezalkoholowe. Do zobaczenia na parterze w strefie debiutów!

Dominik Lubocki z Browaru Lubrow: Na 15 edycję WFP zabieramy chyba najbardziej zróżnicowaną ofertę w historii naszego browaru. Na 10 kranach i wyspiarskiej pompie, poleje się 5 premier. Specjalnie na tę edycję, uwarzyliśmy kolejną wersję IPA chmieloną 10 różnymi polskimi chmielami – Polska Gurom 2.0.

Z projektu Lubrow Brett & Barrel pojawią się dwa nowe piwa: Keller, którego wlaliśmy do beczek z naszą mikroflorą, która znalazła się tam poprzez wcześniejsze zaszczepianie spontaniczne w koelshipie. Sztosik! Drugie piwo to Blend RISa (Wild Turkey BA) oraz Barley Wine (Rum BA), infuzowany syropem klonowym, cynamonem oraz kolorowym pieprzem.

Chcieliśmy żeby podstawy piw, beczki i dodatki wzajemnie się uzupełniały i to się udało. Czwartą premierą jest IPA chmielona odmianą Sabro i polską Zombie, a piąta bezalkoholowa Tart IPA chmielona blendem amerykańskich i polskich chmieli.

Na pompie znajdziecie charakterny Foreign Extra Stout, a na reszcie kranów polejemy Catharina Sour, Imperialny Porter Bałtycki Double BA, American Pilsa, Black IPA i wiele innych. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą 6-PAKa naszych puszek! Do zobaczenia!

Piotr Kowalczyk Cydr Chyliczki: Jest nam bardzo miło, że możemy brać udział w Warszawskim Festiwalu Piwa nie tylko jako goście, ale jako wystawcy. Dla nas cydrowników jest to wielkie wyróżnienie, za które jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom!

Poprzednia edycja WFP pokazała nam, że jest wiele osób, które chcą spróbować cydru rzemieślniczego. Mamy cichą nadzieję, że tak będzie i tym razem! :-)

Podczas nadchodzącej edycji Festiwalu, z kranów będzie można napić się: 1) delikatnie wytrawnego Starego Sadu; 2) PREMIEROWO wytrawnej, o wyższej kwasowości Szarej & Złotej Renety z rocznika 2022; 3) słodkiego Cydru Lodowego oraz 4) Graffa No.2 – połączenia jabłka ze słodem jęczmiennym i chmielem.

W butelkach będziemy sprzedawali szeroką gamę naszych cydrów (będzie ich kilkanaście). Przywieziemy ze sobą również pierwsze premierowe butelki Cydru Lodowego z 2018 roku!

Jest też spora szansa na coś spod lady, ale o tym już na miejscu. :-)

Do zobaczenia na drugim piętrze!

Paweł Masłowski z Browaru Moon Lark: Wiosenny WFP to edycja, w której ze strefy debiutów przenosimy się na pierwsze piętro strefy browarów. Selekcję naszych piw podzieliliśmy na pięć kategorii. Każdy znajdzie coś dla siebie:

Będą premiery:

 • Sunbath (Cold IPA) 6.5% – Kooperacja ze znanym i lubianym browarem Tankbusters. Mocny lager nachmielony niczym DDH IPA odmianami Sabro, Mosaic i Talus.
 • Vanilla Peel. (Blood Orange Sour Ale with Vanilla) 5.6% – dostępne tylko na festiwalu WFP – Kwaśne piwo z dodatkiem soku z sycylijskiej, krwistej pomarańczy infuzowane wanilią z Madagaskaru i Ugandy.

Będą nowości:

 • Dune. (Hazy DIPA) 7.8% – Soczyście zmętniona DIPA chmielona na zimno odmianami Sabro, Mosaic, Cryo Sabro i Amarillo.
 • Long Night (Micro IPA) 4.5% – Kooperacja ze znaną każdemu piwowarowi firmą Browamator. Lekka, pijalna i rześka IPA nachmielona na aromat i goryczkę chmielem Simcoe i Cryo Simcoe.

Nie zabraknie też klasyki

 • Shelter. (German Pilsner) 5.2% – druga warka na nowym szczepie drożdży i chmielach niemieckich z najnowszego zbioru.
 • Wharf. (English Porter) 5.2% – klasyczny porter brytyjski, uwarzony w 100% na angielskich słodach i fermentowany angielskim szczepem drożdży. Na festiwalu WFP będziemy go rozlewali z oryginalnej pompy piwnej dla zachowania wyspiarskiego charakteru piwa.

Będą również piwa chmielowe:

 • Dust. (Rye Pale Ale) 5.2% – Żytnie, amerykańskie ale nachmielone na zimno odmianami Centennial,
  Sabro i Mosaic.
 • Reef. (Hazy IPA) 6.3% – Nasza flagowa mętna IPA. Kremowa, soczysta i intensywnie nachmielona w kotle i na zimno odmianami Citra, Galaxy, Centennial i Talus,
 • Do tego przywieziemy ze sobą nowy model szklanki oraz 3 nowe koszulki nawiązujące do estetyki naszych etykiet.
  To co? Widzimy się?
Mateusz Puślecki z Browamatora: Zapraszamy przede wszystkim na nasze stoisko – zaraz obok sceny. Będziemy prezentowali najlepsze surowce do tworzenia najlepszych piw zarówno w browarach profesjonalnych, jak i we własnych czterech kątach, czyli dla piwowarów domowych.

Zapraszamy na pogawędkę o dobrym piwie i przy dobrym piwie, bowiem będziemy serwowali degustacyjnie próbki naszych kooperacyjnych piw, z browarami również wystawiającymi się na WFP15.

Będą to:

– micro IPA „Long Night” uwarzone w Porębie, w browarze Moon Lark. Tu bazą był ultra-jasny słód pilzneński premium od Weyermann®. Do tego chmiele od Yahima Chief Hops®: Simcoe® i CTZ

– Barke IPA „Samo Gęste” uwarzone w Ksawerowie, w browarze Ziemia Obiecana. Tu bazą był historyczny słód pilzneński Barke oraz pszeniczny od Weyermann®, a za stronę chnielową odpowiadają chmiele od Yakima Chief Hops®: HBC 586 i Talus.
Oczywiście musicie koniecznie odwiedzić także stoiska naszych kooperantów!

W czwartek po pierwszym dniu WFP, czyli od 23.59 😉 wraz z Ziemką i Moon Lark zapraszamy na after do Kufli i Kapsli na Nowogrodzkiej, gdzie po znojach festiwalowych w spokoju będziemy mogli pogawędzić i spróbować wspomnianych piw.

Wisienką na torcie będzie sobotni (o 14.00 w sali wykładowej) MasterClass w wykonaniu Axla Jany, który specjalnie na tę okacje przywiezie prosto z Bambergu 5 unikalnych piw, uwarzonych w pilotażowym browarze działającym przy słodowni Weyermann®. Zapraszamy! Bilety dostępne są na stronie WFP.

Bartłomiej Nosowicz z Browaru Magic Road: Warszawski Festiwal Piwa – woohoo! Powoli czujemy się tu jak w domu!

Poza kolejnymi kooperacjami w naszej karierze, spotkacie u nas głównie to, z czego jesteśmy najbardziej znani – słodkie, pokręcone, owocowe soury. W tej edycji jedziemy po bandzie – nie ma przebacz. Do tego kilka dzikich projektów, piwa beczkowe i oczywiście wymrażanki – w tym taka osiągająca dwucyfrową wartość alkoholu z 2 z przodu. :D  Do zobaczenia na 3 piętrze!

Bartosz Urbaniak z Browaru Sarabanda: Browar Sarabanda zaprasza na wiosenną edycje Warszawskiego Festiwalu Piwa. Po udanym debiucie, zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska na trzecim piętrze.

Znajdziecie u nas rozmaitości ze świata IPA. Od MicroIPKi o mocy 3,9%, o smaku, aromacie i pełni normalnej IPKi, po szlagierowe NEWer GOLD DREAM w wersji double, poprzez Hazy IPA, ciekawe podejście do Cold IPA, wytrawnej, goryczkowej i klarownej West Coast IPA, kończąc na Black IPA. Tyle w skrócie, łącznie osiem kranów i być może wersje specjalne przepuszczone poprzez randall.
Uzupełnieniem będą puszki, około 11-12 różnych piw.

Warszawski Festiwal Piwa to przede wszystkim niesamowita impreza, nietylko piwna. Owszem piwo odgrywa tu pierwsze skrzypce, ale osoby nie zainteresowane piwem, znajdą coś dla siebie. Głodni też stąd nie wyjdziecie. Nie ma nudy, wbijajcie!

Marcin Rokicki z Browaru Rockmill: Wiosna powraca, a to oznacza że widzimy się ponownie na 3 piętrze w towarzystwie samych sztosów na kranach! Nie spodziewajcie się pilsa i pszenicy, na 15 WFP lecimy na grubo, serwując Wam jedynie premiery zagranicznych kooperacji, specjalnie przygotowane dzikie piwa dostępne TYLKO NA WFP oraz ostatnie kegi nagradzanych na całym świecie sztosów.Mało Wam? Organizujemy Black Friday – na 2 kranach w piątek podpinane będą ostatnie, 10 litrowe kegi ciemnych i leżakowanych piw, stąd macie ostatnią okazję na spróbowanie ich z kranu! Do tego podczas całego weekendu odbędą się konkursy ze smacznymi nagrodami od browaru:)

Przywieziemy też nowe szklanki, koszulki oraz masę innych gadżetów. Do tego promki, które wysadzą Wam oczy z orbit w ciężkich, inflacyjnych czasach! Wszyscy na trzecie piętro, wierzcie, będzie się działo!

Dawid Bąk z Browar Warszawski: Serwus ferajna! Człowiek się nie obejrzy a już trzeci raz będzie występować na Warszawskim Festiwalu Piwa.

Z tej okazji wyrychtowaliśmy dla Sianownych trzy premiery. Na pierwszy łyk zaproponujemy ultra pijalną, chmielową bombę aromatyczną – Micro IPĘ. Dalej będzie już tylko mocniej! Warszawskie Mocne -Strong Lager to doskonały wybór dla wielbicieli dobrze zbalansowanych smaków z większą ilością alkoholu. Równiutko 7% ! Piwo jest zdecydowane i wyraziste w smaku.

Charakterystyczna, chmielowa goryczka kontrowana jest solidną słodową podstawą. Cymes! Sam miód! Tym piwem rozluźnimy najbardziej sztywną atmosferę a z afterka zrobimy beforka! Ostatnią z nowości będzie bardzo limitowana edycja naszego Trippla- srebrnego medalisty KPR 2022 w kategorii Belgian Strong Ale. Odleżakowany Belgiski Tripel trafił do beczki po brandy winogronowej z destylarnii Wolf and Oak. Przez to połączenie stworzyliśmy piwo wyjątkowe. Tego warto spróbować! Piwo fest!

Ponadto przywieziemy (daleko nie mamy…) mnóstwo naszych sztandarowych pozycji. Będzie klasyka niemieckiej sztuki piwowarskiej – Marcowe. Przywieziemy American Pilsa. Miłośnikom kawy polejemy Coffee Stouta. Będą też złoci medaliści KPR: oldschoolowa APA i Belgijski Saison. Fanów słodkich Ipek poczęstujemy naszym Milkshake IPA z puree z mango i ananasa. W ofercie będzie również Grodziskie czy limitowana butelkowana wersja Porteru leżakowanego w beczce po whisky Secret Orkney od TTOW. Zapraszamy do naszego stoiska – II piętro przy scenie. Będzie fest klimacik i szemrane pogaduchy.

Łukasz Jajecznica z Browaru Podgórz: Na stoisku Browaru Podgórz znajdziecie: Portera bałtyckiego leżakowanego w beczce po koniaku, imperialneg Portera bałtyckiego leżakowanego z wędzona śliwką (oczywiscie wędzona samodzielnie).

Trzecia nowość, to Onkel Bockdan- kooperacja z craftownia krakowski wielokran, podwójny wedzony dębem Koźlak .
Poza tym nie zabraknie Space sheepa i siostry Bożenki, pilsa rabczańskiego, itd.

Mateusz Matyaszek z Browaru Bury:  Piękna wiosna się szykuje tego roku! Tradycyjnie nowy sezon piwowarski rozpoczynamy udziałem w WFP. Przywieziemy ze sobą trzy nowości, naszą wizytówkę – klasykę oraz sztosiwa BA.

Ciekawostką na stoisku Burego będzie coś niespotykanego, czyli KWAS CHLEBOWY! Jest to napój bezalkoholowy przygotowany wyłącznie z tradycyjnych surowców, uratowanego od wyrzucenia chleba razowego i bez dodatku cukru. Zakwas chlebowy dopełnił dzieła, dzięki czemu powstał wyjątkowy, idealnie gaszący pragnienie prozdrowotny kwas chlebowy. Ten Kwas Pomaga!

Przygotowany dla Stowarzyszenia Wolny Kraft (sprawdź koniecznie o co chodzi, o tutaj: https://kwaschlebowypomaga.pl ) Będzie na kranie, będzie w butelce!

Krzysztof Kuli Kula z Browaru Birbant: Tradycyjnie jesteśmy przygotowani. ;-) Przede wszystkim będzie tłusto: Imperial Stout Bueno będziemy wysycać azotem, a na kranach obok pojawią się Imperialny Porter CLONY i absolutna premiera BIG BABA czyli Barrel Aged Barley Wine.

Będzie też dziko – kolejne premiera tym razem HAPPO czyli Wild Sour Fruity Ale. Chmielu też nie zabraknie – będą ultragoryczkowe Friday i Hawkins Hops oraz aromatyczne Hazy IPA LOWKEY and Double Hazy IPA MENTAL.

A jak to wszystko nas zmęczy to pils na przepłukanie ust zawsze na kranie nr 1. :-)

Wpadajcie, czekamy od czwartku …

Karolina Łopusińska, Browar Bednary: Przywieziemy następujące piwa: 

1.’Igraszki Palczatki’ – niesamowity owoc wspólnych przygód z Piwną Stopą, American Pale Ale z trawą cytrynową, puszyste i
pijalne do granic rozsądku. Piwo od którego warto zacząć i na którym warto skończyć. Nowofalowe chmiele plus drożdże Lallemand Verdant IPA

2. 'Pani Lato’, kettle sour z porzeczką. Idealnie zbalansowane, ułożone. Zakwasiliśmy 1/2 piwa, czyli tylko pierwszą warke. Idealne dla tych co chcą zacząć przygodę z kwaśnymi piwami. Porzeczki dodane podczas fermentacji cichej.

3.GONZO SMOKED EDITION – Drożdże do AIPY, grzyby suszone z lasu, później moczone i gotowane z brzeczką, słody wędzone bukiem, dębem i jabłonią. Niesamowity eksperyment, który dał coś na podobieństwo grodzisza na sterydach 😉 GONZO to jak zwykle piwo na cześć Huntera Thompsona. Grafikę przygotowała z niezwykłą starannością nasza graficzka, niezastąpiona Małgorzata Maćkowiak (@Kutnianka). Artysta dla Artysty takie przyświecało motto podczas tego projektu. Warto dodać dla tych którzy czują opór przed piwem z grzybami, że każde piwo jest z grzybami, pomyślcie chwilę ;-)

4. $AIPA 'BOY PLUNGER’ Największy spekulant wszech czasów, mistrz giełdy, gość który do dzisiaj inspiruje i uczy kolejne pokolenia spekulantów. Piwo uwarzone dla pieniędzy i z pieniędzmi. Właśnie tak, to Dolar AIPA, chmielone szczodrze na bogato
i warzone z dolarami. Każdy kto przyjdzie po tą wykręconą AIPĘ do naszego stoiska dostanie centa z warzenia, pachnącego jeszcze chmielem :-) No mocno wykręcone piwo! Kto normalny sypie kasę do kadzi?:D

5. Ale Ciacho, piwo którego historia sięga czasów gdy melanoidyny były na propsie :-) Przyprawowe, lekko słodkie, pachnące jak szarlotka, albo się zakochasz albo znienawidzisz. Ma tylu samo zwolenników co przeciwników, ale nie zapominamy o fanach
tego naszego piwka i jedzie z nami na festiwal bez wględu na głosy malkontentów ;-)

6. SWOJSKIE – Lager wiedeński i piwo historia. Najbardziej poważne z naszych piw, wyleżakowane 3 miesiące zgodnie z historią. Piwo warzone na cześć rodu Rejnecke, piwowarów z Łowicza, zasłużonych, a nieco jednak zapomnianych. Przywracamy pamięć,
sięgnijcie po to piwo i wnieście toast za wszystkich braci piwowarów!. Więcej do przeczytania w artykule naszego piwowara.
https://www.linkedin.com/pulse/rejnecke-rodzina-kt%C3%B3ra-zas%C5%82u%C5%BCy%C5%82a-o-niej-pami%C4%99ta%C4%87-rafa%C5%82-%C5%82opusi%C5%84ski

Błażej Biernaś z Browaru Stu MOstów: Browar Stu Mostów po raz kolejny odwiedza Warszawę. WFP to dla nas bardzo ważny festiwal dlatego jak zwykle zabierzemy dla was to co mamy najświeższego i najciekawszego.

Nie zabraknie kooperacyjnych nowości:

 • Browar Stu Mostów x PINTA: ART+64 Kveik Pastry Sour
 • Browar Stu Mostów x Moersleutel: MADNESS Pastry Imperial Stout

A także dobrze wyleżakowanych sztosów z naszej browarowej piwniczki. Po raz pierwszy jeden z naszych kranów przerobimy specjalnie na potrzeby naszych piw z serii NITRO.

Ale to oczywiście nie wszystko 😉 co jeszcze dla was przygotowaliśmy będziecie musieli sprawdzić już bezpośrednio na naszym stoisku.

Do zobaczenia na WFP!