Zostawił trzyletnią córkę w „oknie życia”. Szuka go policja

Katowiccy policjanci szukają 26-letniego mężczyzny, który w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia bez żadnego słowa wyjaśnienia pozostawił swoją trzyletnią córeczkę w „oknie życie” i odszedł w niewiadomym kierunku. Po badaniach dziecko trafiła pod opiekę matki.

Informację o pozostawionym w „oknie życia” dziecku katowiccy policjanci otrzymali 26 grudnia po godzinie 16. Do zdarzenia doszło w katowickiej dzielnicy Bogucice w Domu Prowincjalnym Sióstr św. Jadwigi. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna, który na co dzień nie mieszka z córką koło godziny 14.30 zabrał dziewczynkę na świąteczny spacer.

– Po dwóch godzinach trzyletnie dziecko pozostawił bez żadnych wyjaśnień w „oknie życia”. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania. Na szczęście jej zdrowiu nic nie zagrażało. Policjanci ustalili tożsamość dziewczynki i o całym zdarzeniu poinformowali matkę – informują katowiccy policjanci.

Po badaniach kobieta zabrała córkę do domu, a policjanci poszukują 26-letniego ojca dziewczynki. Czynności w sprawie trwają.

Okno życia to miejsce, w którym matki, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem mogą bezpiecznie i anonimowo pozostawić swoje dziecko.

ZOBACZ TAKŻE:

 

Zmęczona spacerem wsiadła do cudzego auta i pojechała do przedszkola odebrać dziecko

Fot., źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl