A może zamiast kupować wypożyczyć choinkę?

Co roku na święta wycinanych jest w Polsce ponad sześć milionów choinek. Każde ścięte drzewo to mniej tlenu i więcej dwutlenku węgla. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby stała się bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Ścięta choinka musi natomiast zostać zutylizowana, co również wpływa negatywnie na środowisko.

Choinka z wypożyczalni jest więc dobrym wyborem. Jak zapewniają organizatorzy akcji, po świętach wraca do szkółki leśnej, gdzie zostaje ponownie zasadzona i może znów trafić do naszego domu już za rok.

Jak wypożyczyć choinkę  u Autoryzowanego Dealera Volvo?

  • Choinkę będzie można wypożyczyć w dniach 19–23 grudnia lub do wyczerpania zapasu drzewek u danego dealera.
  • W tych dniach trzeba przyjść do Autoryzowanego Dealera Volvo. Listę znajdziecie tutaj.
  • Aby wypożyczyć choinkę, należy wnieś 55 złotych opłaty bezzwrotnej.
  • Po świętach należy przynieś choinkę z powrotem. Można to zrobić do 8 stycznia.

Jak dbać o choinkę?

  • Drzewko powinno stać jak najdalej od kaloryfera i nie może stać bezpośrednio na ogrzewanej podłodze.
  • Choinka będzie w domu przez dwa tygodnie. W tym czasie należy pamiętać o podlaniu jej jedynie czterokrotnie, za każdym razem w taki sposób, aby woda wypłynęła z doniczki i wypełniła podstawę.
  • Nie wolno pokrywać choinki nabłyszczającymi sprejami czy sztucznym śniegiem.
  • Wybierając ozdoby, warto zdecydować się na delikatne, ekologiczne dekoracje.
  • Nie należy odcinać korzeni, gałęzi, igieł ani pędów.

Volvo Car Poland wraz z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych posadziło ponad hektar nowych drzewek w Nadleśnictwie Cewice. To obszar dotknięty w 2017 roku huraganem stulecia. Teraz dzięki zaangażowaniu ludzi w akcję Wypożyczalni Choinek Volvo 2018 rośnie tam zupełnie nowy las. Na powierzchni hektara zasadzili ponad 7000 drzew! W 2020 firma zobowiązuje się posadzić 10 drzewek z każdą wypożyczoną choinkę. Łącznie to 12 tysięcy sadzonek.

Sztuczne i cięte drzewka pozostawiają o wiele większy ślad węglowy. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby była bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Cięte drzewko natomiast musi być zutylizowane, co również nie jest obojętne dla środowiska. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Choinka nie jest jedyną świąteczną rośliną w naszych domach

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło poznajvolvo.volvocars.com

WieleLiter.pl