“Jajeczko” z bezdomnymi w teatrze “Kamienica”

– Szukajcie możliwości wyjścia z bezdomności, bo szkoda życia. Patrzę na Was i widzę fajne twarze. Pamiętajcie, że jesteście w porządku. To, że los skazał Was na tę biedę, to może jest chwila. Może trzeba coś zrobić, “podkręcić” sobie śrubę i spróbować z tego wyjść. Bo można wyjść z bezdomności, ale musicie sami chcieć. Nikt za Was tego nie zrobi – mówił Emilian Kamiński, który tradycyjnie jak przed każdymi świętami zaprosił do swojego teatru “Kamienica” osoby bezdomne i ubogie. 

Reklama

Dziś już przed godziną 10, na którą przewidziano rozpoczęcie spotkania foyer „Kamienicy” wypełniły się ludźmi. Gości powitał twórca i dyrektor teatru Emilian Kamiński.  Tradycyjnie wspiera go Straż Miejska. Głos zabrał też starszy inspektor Alfred Paplak, który od lat pomaga bezdomnym. Stołeczny strażnik był nawet świadkiem na ślubie dwójki swoich podopiecznych. 

Zebrani mieli okazję podzielić się jajkiem i życzeniami oraz do rozmowy przy wspólnym posiłku. Przed kilkunastoma dniami Teatr Kamienica skończył dziesięć lat. Świąteczne spotkania dla osób bezdomnych organizuje już po raz dziewiąty, a więc niemal od początku swego istnienia. 

Zobaczcie filmik z tego wydarzenia. 

Fot. Straż Miejska Warszawa

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *