W Krakowie powstał najmniejszy apartament na świecie. Ma zaledwie 2,5 m2 (zdjęcia)

Choć trudno w to uwierzyć, ale w zaledwie dwuipółmetrowym pomieszczeniu udało się zmieścić prysznic połączony z ubikacją i aneks kuchenny, służący też za biurko. Na antresoli umieszczono zaś materac dla jednej osoby. Nie ma jednak otwieranego okna. Jak zapewniają właściciele, jest to najmniejszy apartament na świecie! Z pewnością jest to oferta dla tych, którzy nie mają klaustrofobii.

Reklama

W lokalu znajduje się też telewizor i suszarka do włosów, dostępne jest wifi. Cena za to wszystko to około 80 złotych za dobę.

Byliśmy pełni obaw jak przyjmie się nasz 2,5 metrowy lokal, tym bardziej, że już od początku pomysł wydawał się z kosmosu. Architekt dostając zlecenie aż zaniemówił ze zdziwienia. Ale popularność apartamentu przerosła nasze oczekiwania. Klienci dokonują rezerwacji z dużym, niekiedy kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niektórzy wynajmują go z ciekawości, inni żeby sprawdzić, czy dadzą radę, ale przeważają ci, którzy są fanami minimalizmu – podkreślił w rozmowie z serwisem LifeinKrakow.pl opiekun lokalu Filip Różański.

W serwisie AirBnB znajduje się wiele pozytywnych opinii na temat tej niezwykłej miejscówki.

Niesamowite miejsce! Mieszkanko wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty, łóżko na antresoli z bardzo wygodnym materacem. Okolica idealna – blisko zarówno do krakowskich uczelni jak i klimatycznych knajpek, 10 minut spacerkiem do Rynku.Miejsce było miłe. Chociaż jest bardzo mały, wciąż jest wystarczająco dużo miejsca, by usiąść przy biurku i skorzystać z laptopa. WiFi było przyzwoite, a miejsce było czyste. Jest w dobrej lokalizacji i cicho.; Tak małe mieszkanie to ciekawe doświadczenie, które można każdemu polecić. Jedynym minusem jest brak okna i problem z cyrkulacją powietrza, ale 1-3 dni da się przeżyć – recenzują ci, którzy mieli okazję tam mieszkać.

 

Fot. Airbnb.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *