“Złota rączka” za darmo pomaga seniorom!

Pierwsze zlecenie dotyczyło pomalowania kaloryferów w mieszkaniu starszej białostoczanki. Kolejne – związane były m.in. z malowaniem balustrady, naprawą drzwi balkonowych i okien oraz zamka w drzwiach wejściowych do domu. A to wszystko w ramach akcji “Złota rączka”, dzięki której starsi mieszkańcy Białegostoku od początku tego miesiąca mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowców przy drobnych naprawach domowych. Podobny program działa w Krakowie. Czy inne miasta pójdą w ich ślady?

Reklama

Naprawa zepsutej klamki, zamka, przymocowanie karniszy czy lustra – to zadania, które mogą być kłopotliwe dla osób starszych. Trzeba nie tylko mieć odpowiednie narzędzia i umiejętności, ale też siłę do takich prac. Często pozostaje tylko zatrudnienie “złotej rączki”, ale nie każdego na to stać. Osoby po 65. roku życia, chore, niepełnosprawne, samotne, dysponujące niskimi dochodami, mogą z tym mieć naprawdę duży problem. Miasto Białystok chce pomóc takim ludziom. Projekt potrwa do końca roku, a wykonawca spodziewa się około kilkudziesięciu zleceń miesięcznie. Informacje jak skorzystać z tej akcji znajdziecie na stronie Bialystok.pl.

Miejski program “Złota rączka” działa też w Krakowie. Zapewnia nieodpłatną pomoc seniorom powyżej 60. roku życia, przy czym pierwszeństwo mają osoby samotne i niepełnosprawne, a także prowadzące jednoosobowe gospodarstwo. Zakres usług obejmuje drobne naprawy, które nie wymagają natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień i nie są zbyt kosztowne. Jest to m.in.: wymiana żarówek, gniazdek, uszczelek w przeciekających kranach, przetykanie lub udrożnienie odpływu, odpowietrzenie kaloryferów, montaż lub wymiana zamków, klamek, regulację opadniętych drzwi, wieszanie obrazów, montaż i demontaż mebli czy sklejenie lub skręcenie zepsutych mebli. Od 18 czerwca, kiedy Kraków uruchomił ten projekt, do końca lipca wpłynęło 90 zgłoszeń. Informacje jak można skorzystać z tej akcji znajdziecie na stronie Krakow.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Monarcha z Białegostoku na razie w lodówce

Reklama