Pijany rowerzysta holował pijaną rowerzystkę. Kobieta wpadła pod auto

Pijana 22-latka z gm. Lubin wyjechała na rowerze spod miejscowego sklepu, jednak nie o własnych siłach, bowiem była holowana przez swojego kolegę, który również był pod wpływem alkoholu. Chwilę później nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy golfa. To nie mogło dobrze się skończyć.

Reklama

– Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu młodej kobiety na terenie gminy Lubin. Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, 22-latka, jadąc na rowerze z niesprawnymi hamulcami, była holowana na lince przez swojego 25-letniego kolegę, który również poruszał się na jednośladzie. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na pobocze ustępując pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym marki Golf. Kobieta nie mając hamulców i znajdując się pod wpływem alkoholu uderzyła w pojazd, uszkadzając go. Badanie alkomatem wykonane przez policjantów, wykazało w organizmie 22-latki 1,2 promila alkoholu, a u jej kolegi blisko promil. Kobieta w wyniku uderzenia w samochód doznała urazu nogi. Kierowca golfa był trzeźwy – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Policjanci ustalili, że para znajomych chwilę wcześniej piła alkohol pod jednym z miejscowych sklepów. Z uwagi na uszkodzone hamulce w rowerze kobiety, jej kolega zaproponował holowanie koleżanki. Na szczęście obrażenia jakich doznała nieodpowiedzialna rowerzystka, nie były groźne. Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności w sprawie, kobieta i mężczyzna poniosą odpowiednie konsekwencje prawne swojego zachowania.

ZOBACZ TAKŻE:

Była tak pijana, że nie pamiętała imienia 3-letniego synka

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *