Ukradł rower, ale zostawił liścik!

Śledczy z Morawicy ustalili, że wielokrotnie notowany 36-latek z gminy Chmielnik ukradł rower z terenu gospodarstwa agroturystycznego. Odnalezienie sprawcy nie było trudne, gdyż mężczyzna pozostawił na miejscu list podpisany imieniem i nazwiskiem. Jednak mimo „szczerości” 36- latek odpowie przed sądem. Grozi mu 5 lat więzienia.

Reklama

W czwartkowe popołudnie do posterunku policji w Chmielniku zgłosił się 42- latek. Mężczyzna, prowadzący gospodarstwo agroturystyczne poinformował stróżów prawa, że 26 września tego roku, z terenu jego posesji został skradziony rower. Pokrzywdzony wycenił jego wartość na 800 złotych. Ponadto przekazał śledczym karteczkę, którą znalazł w miejscu pozostawionego roweru.

– Korespondencja okazała się być listem od sprawcy, który zapewnił pokrzywdzonego, że wróci za kilka dni i rozliczy się z nim za rower. Całość podpisał imieniem i nazwiskiem. Gdy policjanci przeczytali treść korespondencji, nie mieli wątpliwości, że sprawcą był doskonale im znany 36- latek. Na potwierdzenie ich podejrzeń przemawiał także fakt, że podejrzewany przed kradzieżą wynajmował pokój w gospodarstwie. Kilka godzin później rabuś już siedział w policyjnym radiowozie, który odwiózł go wprost do aresztu – relacjonują świętokrzyscy policjanci.

Śledczy z Komisariatu Policji w Morawicy ustalają teraz, gdzie znajduje się zrabowany jednoślad. Mężczyzna, pomimo pozostawionego i podpisanego listu nie uniknie odpowiedzialności. Za kradzież może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Za te krasnale przyjdzie im słono zapłacić

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Reklama

2 komentarze dla tekstu: “Ukradł rower, ale zostawił liścik!”

  1. Kradzież brzydka rzecz. Ale w takim przypadku nie powinno się go traktować więzieniem. Chyba że tak u nas się resocjalizuje. Prędzej pomocy trzeba udzielić niż zamykać. Bo z tego co się czyta na codzień, wynika, iż każdego dnia ktoś idzie do wiezienia. Skąd tyle miejsca w wiezieniu? Czy to już norma i główna treść internetu? Nie mamy czym się chwalić, czy może nie wolno chwalić? Czy rzeczywiście ludzie są aż tacy źli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *