Chciał się odwdzięczyć policjantom za brak mandatu. Teraz ma duże kłopoty!

28-latek z powiatu tarnowskiego wracający autobusem z zagranicy postanowił “umilić” sobie drogę do domu pijąc alkohol i wszczynając awantury z innymi pasażerami. Kierowcy nie pozostało nic innego jak tylko wezwanie policji. W obecności mundurowych awanturnik uspokoił się, przeprosił i zrezygnował z dalszej podróży do domu. W tej sytuacji mundurowi postanowili zakończyć interwencję na pouczeniu krewkiego pasażera. Ten postanowił “podziękować” policjantom wręczając im pieniądze. Teraz grozi mu więzienie.

Reklama

– W piątkowy wieczór funkcjonariusze z komisariatu policji w Solcu-Zdroju zostali skierowani na interwencję w tej właśnie miejscowości. Zgłoszenie dotyczyło 28-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który podczas powrotu z zagranicy do miejsca zamieszkania przeszkadzał współpasażerom. Nietrzeźwy mężczyzna miał nie podporządkowywać się regulaminowi i wszczynać awantury z innymi pasażerami. Po przyjeździe na miejsce, policjanci pogodzili zwaśnione strony, awanturnik przeprosił za swoje zachowanie i zrezygnował z dalszej podróży do domu. Kierowca busa doszedł do porozumienia z 28-latkiem, pasażerowie również byli zadowoleni z rozstrzygnięcia konfliktu. Apelowali nawet do mundurowych, aby ci wyrozumiale potraktowali awanturnika. Policjanci za popełnione wykroczenie postanowili pouczyć mieszkańca powiatu tarnowskiego – relacjonuje aspirant Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Jak dodaje, 28-letni w zamian za „korzystne dla niego zakończenie” incydentu chciał wręczyć funkcjonariuszom 50-złotowy banknot. Pomimo poinformowania go, że taki czyn stanowi przestępstwo, nie zrobiło to na nim wrażenia. Mężczyzna został zatrzymany. Zamiast do domu trafił do policyjnego aresztu. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie było ponad 2,7 promila alkoholu.

Konsekwencją czynu nietrzeźwego pasażera może być nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

Opiekunka kradła dzieciom pieniądze ze skarbonek

Fot. główne ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *