Pijany kierowca został zatrzymany aż dwa razy w ciągu kilku godzin

Dwukrotnie w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Kalinowo, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie kierował autem. Stało się to możliwe dzięki reakcji świadka, który widząc niebezpieczną jazdę, sam zatrzymał pijanego kierowcę i powiadomił o tym policjantów. Kilka godzin później zauważył, że 41-latek ponownie wsiadł za kierownicę i odjechał spod swojego domu i znowu zareagował.

Reklama

Kilka dni temu około godziny 13 do oficera ełckiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Kalinowo zatrzymał nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Daewoo. Na miejsce pojechali policjanci.

– Tam zgłaszający wskazał 41-letniego kierowcę. Powiedział policjantom, że widział jak mężczyzna ten, w trakcie jazdy o mało nie uderzył w barierki oddzielające jezdnię od wiaty przystanku autobusowego. Widząc, że kierujący podjechał pod swój dom, zatrzymał go i powiadomił oficera dyżurnego ełckiej komendy. Później jeszcze pilnował go do czasu przyjazdu patrolu –  relacjonują ełccy funkcjonariusze.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy, a jego pojazd przekazali innej trzeźwej osobie w celu zabezpieczenia i uniemożliwienia 41-latkowi dalszej jazdy. Zatrzymali mu również prawo jazdy.

– Niestety, nie powstrzymało to mężczyzny przed dalszą jazdą. Kilka godzin później około godziny 17 policjanci zostali poinformowani przez zgłaszającego, że 41-latek ponownie wsiadł za kierownicę i odjechał spod swojego domu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Wtedy badanie stanu trzeźwości wykazało jeszcze ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd na jego koszt został zholowany i umieszczony na parkingu strzeżonym – wyjaśniają mundurowi.

Policjanci przesłuchali mężczyzn przedstawiając mu dwa zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy zł oraz utrata uprawnień do kierowania.

Pijany mężczyzna zadzwonił, że atakują go jaszczurki. Ten telefon będzie go sporo kosztować

Fot. główne ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *