Napadł na 11-latka i zabrał mu pieniądze i loda

Nawet 12-lat więzienia grozi 22-latkowi, który grożąc pobiciem zabrał 11-letniemu chłopcu zakupionego w sklepie loda oraz 16 złotych, czyli resztę pieniędzy z tych zakupów. Roztrzęsiony chłopiec o wszystkim powiedział rodzicom, którzy zawiadomili policję. Okazało się, że pijany sprawca rozboju po zastraszeniu nastolatka, wszczął awanturę w jednej z lokalnych pizzerii.

Reklama

Jak relacjonują policjanci z Jasła, 11-letni jaślanin w niedzielę po g. 17 udał się do sklepu spożywczego na osiedlu 20-lecia, aby kupić lody. Kiedy opuścił sklep i wracał do domu, zaczepił go mężczyzna, który podjechał do chłopca rowerem i w wulgarny sposób, grożąc pobiciem, zażądał od 11-latka pieniędzy oraz zakupionego w sklepie loda. Przestraszony chłopiec oddał mężczyźnie resztę pieniędzy z zakupów, czyli około 16 złotych oraz loda i roztrzęsiony wrócił do domu, informując o zaistniałej sytuacji rodziców. Policjanci ustalili rysopis sprawcy, a po kilkudziesięciu minutach zostali skierowani na interwencję do jednej z pizzerii w Jaśle, gdzie według zgłoszenia awanturował się nietrzeźwy klient.

Podczas interwencji okazało się, że awanturnik odpowiada rysopisowi sprawcy rozboju. 22-letni mieszkaniec Jasła został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas rozmowy przyznał się do popełnionego czynu. Mężczyzna nadal przebywa w areszcie. Dzisiaj zostanie przesłuchany, niewykluczone, że usłyszy zarzut rozboju, za który grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – informują jasielscy policjanci.

ZOBACZ TAKŻE:

Zgłosił rozbój, którego nie było. Zrobił to po raz kolejny!

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *