Lekarstwa, słoiki, zbiornik paliwa – takiego sposobu przemytu nie było od lat

Wiecie ile słoików mieści się w… zbiorniku paliwa samochodu osobowego? Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Gołdapi już wiedzą, że na przykład w Volkswagenie Sharanie mieści się ich co najmniej szesnaście. I przyznają ze sporym zdumieniem, że takiego sposobu przemytu nie widzieli od lat.

Reklama

We wtorek (19 marca) na przejściu w Gołdapi do kontroli celnej zgłosił się Litwin, kierujący samochodem Volkswagen Sharan. Funkcjonariusze celno-skarbowi uznali, że trzeba pojazd dokładnie sprawdzić. W Budynku Kontroli Szczegółowej mundurowi zainteresowali się zbiornikiem paliwa. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu stwierdzili, że w baku jest nie tylko paliwo. Ku ich zdumieniu upchnięto w nim także … pozakręcane słoiki. Po zdemontowaniu zbiornika i wypompowaniu paliwa celnicy wydobyli 16 słoików wypełnionych szczelnie lekarstwami. W sumie było w nich 367 opakowań medykamentów, w tym tabletek wydawanych w polskich aptekach wyłącznie na receptę – wyjaśnia Ryszard Chudy, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Za próbę przemytu podróżny został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, zaś leki zabezpieczono w magazynie depozytowym. Jak wynika ze statystyk, była to już ósma w tym roku próba przemytu produktów leczniczych udaremniona przez funkcjonariuszy celno-skarbowych z Gołdapi.

ZOBACZ TAKŻE:

Żywa rafa koralowa w walizce. Podróżnemu grozi do pięciu lat za kratkami! (video)

Fot, źródło: Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *