„Azja Express”: wyścig startuje dosłownie za chwilę

Dziś o godz. 20:00 fani podróżniczych eskapad, przygód i wyrazistych emocji, wraz z uczestnikami programu, wyruszą w szaloną podróż orientalnym szlakiem – przez Turcję, Gruzję i Uzbekistan. Najbardziej nieprzewidywalny telewizyjny wyścig rozpocznie się w pełnym przepychu Stambule, a zakończy w azjatyckim Taszkiencie. Która z par dotrze jako pierwsza na metę?

Uczestnicy nowej edycji programu „Azja Express” czuli się doskonale przygotowani do wyjazdu. Przyjechali do Stambułu wytrenowani, pełni optymizmu, gotowi na przygodę życia i wyposażeni w sprzęt, którego nie powstydziłby się profesjonalny podróżnik. Jednak nie spodziewali się, że rzeczywistość przekroczy ich najśmielsze oczekiwania… 4000 kilometrów przejechane autostopem, drastyczne zmiany aury i temperatury, nieustanne mierzenie się ze zniechęceniem, zmęczeniem i tęsknotą. Jak poradzili sobie w tak zupełnie nowej dla siebie sytuacji, czy udało im się wyjść z własnej strefy komfortu?

Wyścig rozpoczął się w oszałamiającym Stambule – jednym z największych, leżącym na dwóch kontynentach, miast świata. Prowadząca program Daria Ładocha i osiem, pełnych energii par, zerwało się o świcie i ruszyło w kierunku Uzbekistanu, gdzie w finałowym odcinku zmierzą się najwytrwalsi i najszybsi.

Pierwsza misja polegała na odnalezieniu plecaków, które są znakiem rozpoznawczym programu. Jak zwykle droga do ich zdobycia była kręta, stroma i najeżona zaskakującymi przeszkodami. Trzy pary, z najlepszym czasem wykonania zadania, stanęły do walki o amulet wart pięć tysięcy złotych. Niezwykłe zawody odbyły się na majestatycznym konstantynopolitańskim Hipodromie. Zwycięzcy, oprócz amuletu, otrzymali Złotą Kartę, która w tym sezonie jest nowością i może mieć duży wpływ na przebieg wyścigu. Kolejnym etapem wyprawy była podróż do zielonej Bursy. Niestety kilka par miało trudności z wydostaniem się ze Stambułu i zmierzch zastał ich w rozrywkowym centrum metropolii. Czy udało im się tam znaleźć miejsce do spania? I jak minęła uczestnikom pierwsza noc tej zaskakującej przygody? Zapraszamy na premierowy odcinek nowego sezonu „Azji Express”! Fot., źródło mat. prasowe TVN.