Jechał z prędkością do 10 km/h, a dostał 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych (wideo)


Kierowca BMW, toczący się powoli samochodem w poznańskim korku musiał bardzo się zdziwić, kiedy usłyszał policyjną syrenę, która skierowała była do niego. Ciekawe czy zdawał sobie sprawy, że jedzie za nim policyjny radiowóz z video rejestratorem?  Sprawdź czemu policjanci przystąpili do interwencji.

Kierowca jechał w korku z prędkością maksymalnie do 10 km/h, ale nie zauważył, że na przejściu, przez które właśnie przejeżdża, znajduje się kobieta i zgodnie z przepisami powinien ustąpić jej pierwszeństwa.

– Kierowco‼️ To pieszy ZNAJDUJĄCY SIĘ na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem! Nie odwrotnie‼️ Kierujący BMW wyjeżdżając z ul. Kochanowskiego, na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na pasach. Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu, znajdującego się tuż za nim. Kontrola funkcjonariuszy z #drogówkaPoznań zakończyła się mandatem w wysokości 1500 zł i 10 pkt karnych – informuje na swoim profilu na portalu społecznościowym Komenda Miejska Policji w Poznaniu (pisownia oryginalna).

Fot. zrzut ekranu FB Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

WieleLiter.pl