Momentami czyste szaleństwo, czyli na czym polega moda lat 80

Jak wiele z nas zauważyło, moda lata 80 wraca do łask na całym świecie. Wiele obecnych trendów nawiązuje do stylu tamtych czasów. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czym charakteryzowała się moda w latach 80 XX wieku?

Moda lat 80. to hasło, które w najnowszych rozważaniach o trendach pojawia się bardzo często. Dzieje się tak, ponieważ spora ilość domów mody w swoich kolekcjach nawiązuje dość znacznie do trendów z tamtego okresu. Nie jest to dziwne, ponieważ na ulicach w różnych częściach świata mogliśmy zauważyć wtedy mnóstwo kolorowych ubrań, a czasem nawet szalonych stylizacji.

Oryginalne ozdoby, eleganckie dodatki to wszystko dopełniało każdy strój. Dla kobiet w tamtych czasach ważne było również odpowiedni wyeksponowanie swojej sylwetki. Starano się wyszczuplić talię i poszerzyć ramiona za pomocą bufków w rękawach. Często pojawiały się również projekty odkrywające jedno ramie.

Gdzie kupić ubrania vintage?

Jak już wiemy, moda lata 80 to momentami czyste szaleństwo. Jeśli chcemy skorzystać z tamtych stylizacji to koniecznie odwidźmy specjalne sklepy internetowe lub sklepy z odzieżą używaną.

ZOBACZ TAKŻE:

Jeszcze w latach 50. i 60. bywał kojarzony z przestępcami. Dziś to król szaf

Fot., źródło twoja-moda.biuroprasowe.pl

WieleLiter.pl