Jaka piosenka była hitem list przebojów w dniu Twoich urodzin?

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany m.in. solenizantom, którzy planowali wyprawić przyjęcia urodzinowe. Na pocieszenie mogą sobie puścić piosenki, które w dniu ich urodzin królowały na listach przebojach.

Umożliwia to strona thisdayinmusic.com. Każdy, nie tylko solenizant, może tam sprawdzić jaki przebój był numerem jeden na listach w dniu i roku Twoich urodzin. Wystarczy wybrać datę i kliknąć przycisk. Wyniki z list przebojów podawane są z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i Niemiec. Można sprawdzić też, co królowało na listach przebojów w dowolnie innym dniu. Co np. było hitem w dniu Twoich 18 urodzin? 

To nie jedyna atrakcja tej strony. Możecie dowiedzieć się także co wydarzyło się danego dnia w świecie muzyki. A 10 kwietnia zdarzyło się m.in.:

1962 roku – zmarł Stuart Sutcliffe, malarz brytyjski, znany przede wszystkim jako pierwszy basista The Beatles. Często określany jest mianem piątego Beatlesa. Zmarł na udar mózgu w karetce w drodze do szpitala w wieku zaledwie 22 lat.

1965 roku – brytyjska szkoła w Wrexham w Północnej Walii poprosiła rodziców, aby ubierali swoje dzieci w mundurki szkolne, a nie w spodnie takie jaki nosili wówczas muzycy zespołu The Rolling Stones. 

1970 roku  – Elton John wydał album nazwany swoim własnym imieniem – „Elton John”. Płyta zawiera utwór 'Your Song”, który okazał się przełomowym w karierze muzyka.

1985 roku – Madonna rozpoczęła swoją debiutancką trasę Virgin Tour, grając trzy koncerty  w Paramount Theatre w Seattle w stanie Waszyngton. Jej supportem był zespół The Beastie Boys.

1994 roku  –  ponad pięć tysięcy fanów wzięło udział w publicznej uroczystości upamiętniającej Kurta Cobaina w Seattle Flag Pavilion.

1999 roku – w Royal Albert Hall w Londynie odbył się koncert charytatywny w hołdzie zmarłej Lindzie McCartney. Wśród wykonawców byli Paul McCartney , Chrissie Hynde, George Michael , Elvis Costello i Sinead O’Connor .

2005 roku –  wyemitowano ostatni odcinek The Osbournes na antenie MTV w Wielkiej Brytanii. Reality show emitowano trzy lata, a w szczytowym okresie miał nawet 8 milionów widzów. 

23 kwietnia 2018 roku „narodził się” serwis WieleLiter.pl. Tego dnia na listach przebojów królowały: Calvin Harris and Dua Lipa „One Kiss” (Wielka Brytania); Drake „Nice for What” (USA, Kanada); Drake „God’s Plan” (Australia); Marshmello and Anne-Marie (Niemcy).

Napiszcie w komentarzach jakie są „Wasze” przeboje.

ZOBACZ TAKŻE:

Czy wiesz skąd się wzięło Twoje nazwisko? Łatwo to sprawdzisz

WieleLiter.pl