Starszej pani wydawało się, że znalazła sprytny patent na śmieci. Internauci nie kryją oburzenia!

70-letnia mieszkanka Krakowa miała sprawdzony sposób na pozbywanie się zużytych butelek. Podjeżdżała autem w rejon fortów przy Batowicach i wyrzucała je na pobliski zieleniec – informują krakowscy strażnicy miejscy.

Jak dodają, ten proceder pewnie trwałby dalej, gdyby nie nagrania z fotopułapek ustawionych w tym miejscu. Zarejestrowany materiał dowodowy nie pozostawiał żadnych wątpliwości. 

– 17 września oraz 3 i 10 listopada 2020 roku – dokładnie w tych dniach fotopułapki zapisały niemalże analogiczną sytuację. Na obrazie widać wyraźnie kierującą, która po zaparkowaniu auta wysiada z niego z siatkami pełnymi pustych butelek po winach. Ponieważ usytuowanie pojazdu uniemożliwiało jednoznaczny odczyt tablic rejestracyjnych, ustalenie danych kierującej było poza zasięgiem strażników. Trzeba było dokonać korekty ustawień. Zwiększenie pola widzenia kamer, poprzez montaż dodatkowej fotopułapki, okazało się strzałem w dziesiątkę – relacjonują krakowscy strażnicy miejscy.

30 listopada urządzenie uchwyciło moment podrzucania szklanych odpadów, ale co najistotniejsze, również numery tablic rejestracyjnych auta. Czynności wyjaśniające w tej sprawie zakończyły się kilka dni temu. Kobieta przyznała się do popełnionych wykroczeń, za co została ukarana 4 mandatami karnymi, każdy po 300 złotych.

W komentarzach pod postem Straży Miejskiej czytamy m.in. (pisownia oryginalna):

– Jedno zero więcej do tej kary i może by ja czegoś to nauczyło. Niepojęte, że w mieście w którym na każdym kroku mam kontenery na szklane butelki ktoś zadaje sobie trud aby wywozić je w las.

– Za 300 zl to ja sobie moge codziennie wyrzucac. To powinny byc kwoty rzedu 20% rocznych dochodow. 

– Takie osoby, oprócz kar finansowych, powinny w ramach prac społecznych odbębnić z 30h przy sprzątaniu śmieci!

– Będzie musiała zmienić markę ulubionego trunku, bo teraz jak w innych krzakach znów znajdą się siaty butelek po tym winie, to będzie wiadomo komu się znów popiło ;-)

ZOBACZ TAKŻE:

Strażnicy miejscy z Krakowa ruszyli na pomoc warszawskim rusałkom ;-)

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło FP Straży Miejskiej Miasta Krakowa

WieleLiter.pl