Wyjątkowo uparty pirat drogowy

Za przekroczenie prędkości oraz niestosowanie się do zakazu sądowego odpowie 32-latek z gminy Drelów w woj. lubelskim. Mężczyzna w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkości 91 km/h. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że posiada 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami i w miniony czwartek był również zatrzymany przez funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa.

Policjanci z radzyńskiej drogówki patrolując trasę K-63 radiowozem nieoznakowanym z wideo rejestratorem zarejestrowali, że kierowca Forda Galaxy w obszarze zabudowanym w miejscowości Ulan Duży, na drodze K-63 poruszał się z prędkością 91 km/h. Sprawca wykroczenia został zatrzymany do kontroli drogowej.

– Za kierownicą ford siedział 32-letni mieszkaniec gminy Drelów. Mężczyzna w trakcie rozmowy poinformował mundurowych, że nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za przekroczenie limitu punktów karnych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek ma 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Na jaw również wyszedł fakt, iż w miniony czwartek był kontrolowany przez mundurowych w związku z popełnionym tego samego przestępstwa. Kierujący nie omieszkał wyrazić swojej opinii na temat zaistniałego zdarzenia, jak również podkreślił, że będzie dalej kierował pojazdami. Funkcjonariusze z uwagi na ujawnione nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny, a ford z miejsca kontroli drogowej odjechał na lawecie – informuje aspirant Piotr Mucha, oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski.

Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów karnych niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem karnym.

ZOBACZ TAKŻE:

Złodziej przyszedł do komisariatu i zadziwił policjantów

Fot., źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl