Mieli 12-15 lat i w nocy biegali po moście

Trwają wakacje, a w ich czasie pojawiają się nie do końca rozsądne pomysły dzieci i młodzieży. W nocy policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymali informacje o młodych osobach, które biegają po moście. Na widok funkcjonariuszy próbowali jeszcze uciekać. 6 osób zostało przewiezionych do komendy, skąd odbierali ich opiekunowie. Informacja o tej sytuacji trafi do sądu.

Reklama

Pierwszy tydzień wakacji za nami. Policjanci przez cały czas przypominają o bezpieczeństwie nie tylko nad wodą czy w domu w ramach letniej akcji „Bezpieczne wakacje”.

– Funkcjonariusze mówią także o wciąż obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. Tegoroczne wakacje są bez wątpienia inne niż wszystkie. Podobnie jednak jak w latach ubiegłych zdarzają się nierozsądne pomysły młodych ludzi. Interwencją dotyczącą grupy nieletnich przeprowadzili z nocy 30 czerwca na 1 lipca gorzowscy policjanci. Po godzinie 1 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o biegających w okolicy na Trasie Nadwarciańskiej mostu dzieciach. Nie było przy nich osób dorosłych. Chwilę później policjanci byli już na miejscu i zauważyli 6 osób. Na widok funkcjonariuszy próbowały uciekać. Policjantom udało się jednak po chwili do nich dotrzeć – relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie Wlkp.

Okazało się, że są to nieletni w wieku 12-15 lat. Młodzi ludzie nie potrafili wyjaśnić dlaczego znaleźli się w tym miejscu. Potwierdziło się również to, że są bez opieki osoby dorosłej.

Wszyscy zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy. Poinformowani o sytuacji opiekunowie przyjechali, by odebrać swoje dzieci. Informacja o tym zdarzeniu zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

ZOBACZ TAKŻE:

Zakazany owoc w torebce nieletniej ;-)

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *