Wspaniała wiadomość dla fanów animacji

Fani z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz regionu Azji i Pacyfiku będą mogli oglądać artystyczne filmy wielokrotnie nagradzanej Oscarem wytwórni, w której powstały między innymi „Spirited Away: W krainie Bogów” i „Mój sąsiad Totoro”.

Netflix ogłosił, że od 1 lutego br. udostępni użytkownikom serwisu z całego świata (z wyjątkiem USA, Kanady i Japonii) 21 filmów zrealizowanych przez wielokrotnie nagradzaną Oscarem japońską wytwórnię Studio Ghibli. Filmy będą rozpowszechniane za pośrednictwem partnera dystrybucyjnego Netflixa firmy Wild Bunch International.

Po raz pierwszy w historii filmy składające się na imponujący katalog Studia Ghibli będą dostępne z napisami w 28 językach, a wiele z nich zostanie też zdubbingowanych w nawet 20 językach. Dzięki połączeniu sił obydwu partnerów fani z regionu Azji i Pacyfiku, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej będą mogli oglądać ukochane przez widzów na całym świecie klasyki, w tym uhonorowany Oscarem film „Spirited Away: W krainie Bogów” oraz obrazy „Księżniczka Mononoke”, „Tajemniczy świat Arrietty”, „Podniebna poczta Kiki”, „Mój sąsiad Totoro” i „Księżniczka Kaguya”, w swoich ojczystych językach.

W dzisiejszych czasach istnieją różne świetne sposoby docierania do odbiorców. Posłuchaliśmy naszych fanów i podjęliśmy decyzję o udostępnieniu naszego katalogu filmów w przesyłaniu strumieniowym. Mamy nadzieję, że dzięki temu widzowie ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej odkryją świat Studia Ghibli – stwierdza producent Toshio Suzuki ze Studio Ghibli: „ 

– To spełnienie marzeń zarówno dla Netflix, jak i milionów naszych użytkowników. Animacje od Studia Ghibli od ponad 35 lat zachwycają fanów na całym świecie i w tej chwili mają już status legendy. Cieszy nas, że będziemy mogli udostępnić je w dodatkowych wersjach językowych widzom z Ameryki Łacińskiej, Europy, Afryki i Azji, wprowadzając ich w ten fantastyczny i niepowtarzalny świat animacji  podsumowuje Aram Yacoubian, dyrektor działu animacji oryginalnych w firmie Netflix.

Harmonogram premier filmów Studio Ghibli w serwisie Netflix:

1 lutego 2020 r.:
„Laputa – podniebny zamek” (1986 r.),„Mój sąsiad Totoro” (1988 r.), „Podniebna poczta Kiki” (1989 r.), „Powrót do marzeń” (1991 r.), „Szkarłatny pilot” (1992 r.), „Szum morza” (1993 r.), „Opowieści z Ziemiomorza” (2006 r.)
1 marca 2020 r.:
„Nausicaä z Doliny Wiatru” (1984 r.), „Księżniczka Mononoke” (1997 r.), „Rodzinka Yamadów” (1999 r.), „Spirited Away: W krainie Bogów” (2001 r.), „Narzeczona dla kota” (2002 r.), „Tajemniczy świat Arrietty” (2010 r.), „Księżniczka Kaguya” (2013 r.)
1 kwietnia 2020 r.:
„Pom Poko” (1994 r.), „Szept serca” (1995 r.), „Ruchomy zamek Hauru” (2004 r.), „Ponyo” (2008 r.), „Makowe wzgórze” (2011 r.), „Zrywa się wiatr” (2013 r.), „Marnie. Przyjaciółka ze snów” (2014 r.)

Studio Ghibli zostało założone w 1985 roku przez japońskich reżyserów filmów animowanych Isao Takahatę i Hayao Miyazakiego Studio Ghibli dotychczas wyprodukowało dwadzieścia dwa filmy pełnometrażowe cieszące się popularnością na całym świecie zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Takahata i Miyazaki nadają studiu jego wyjątkowy kierunek artystyczny i czuwają nad pracą zespołu złożonego z utalentowanych reżyserów, animatorów i scenarzystów. Filmy Studia Ghibli zyskały powszechne uznanie za ich oryginalność, olśniewające animacje i epickie historie i na stałe wpisały się w japońską popkulturę. Film „Spirited Away: W krainie Bogów” Hayao Miyazakiego zdobył w 2002 r. Oscara dla najlepszego filmu animowanego. W 2005 r. Miyazaki został uznany przez magazyn TIME za jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie.

O Polaku, który wynalazł internet

Fot., źródło netflix.pl