Sylwestrowe wyjazdy Polaków. Gdzie powitamy nowy rok?

Przerwa świąteczna to doskonały czas, aby skorzystać z dodatkowych dni wolnego i zorganizować noworoczny wyjazd. Ale zaledwie dwa procent Polaków deklaruje zamiar spędzenia sylwestra za granicą. Powodem takiego stanu rzeczy jest głównie sytuacja finansowa i inne zobowiązania – wynika z badania Barometru Providenta. 

Badanie wykazuje, że większość z nas spędzi Sylwestra w domu z partnerem, albo z rodziną i znajomymi  takich odpowiedzi udzieliło odpowiednio 37 i 20 procent ankietowanych. Tylko dwa procent z badanych wybiera się na imprezę plenerową, nieco więcej, bo trzy procent osób w ten wyjątkowy wieczór pójdzie na bal sylwestrowy. Za granicę wybierze się jedynie dwa procent respondentów.

Mimo faktu, że w tym roku większość Polaków deklaruje, że spędzi Sylwestra w kraju nie wiadomo ilu faktycznie zdecyduje się na wyjazd w ostatniej chwili. W obecnym czasie mimo relatywnie wysokich cen oferowanych przez touroperatorów możemy skorzystać z technologii, które w 8 na 10 przypadków mają realny wpływ na cenę wycieczki. Mowa o dynamicznym pakietowaniu i biurach podróży travel-tech, takich jak Click&Go. Pozwalają one zaoszczędzić pieniądze poprzez umożliwienie nam skomponowania wyjazdu tak, jakbyśmy wyszukiwali wszystkie jego komponentów oddzielnie. W tym przypadku proces rezerwacji jest o wiele wygodniejszy, a jednocześnie pozwala zachować standardy biura podróży.

Gdzie warto spędzić sylwestra?

CITY BREAK

Wyjazdy typu city break są coraz popularniejsze. Ilość podróży trwających od 1 do 6 dni potroiła się w ciągu dekady. Wynika tak z danych Raportu Podróżnika 2019 serwisu Travelplanet. Gdzie warto przywitać nowy rok?

LONDYN

Planując sylwestrową wycieczkę, warto wziąć pod uwagę na Londyn. To bardzo imprezowa propozycja idealna dla młodych osób, które chcą spędzić ten dzień za granicą. Stolica Wielkiej Brytanii jest znana z hucznych imprez noworocznych nad Tamizą. Można odwiedzić tam wiele znanych klubów takich jak Fabric, Heaven czy XOYO, gdzie z pewnością przyjezdnych czeka niezapomniana zabawa!

BARCELONA

Odwiedzając Barcelonę w Sylwestra, można zobaczyć jedną z ulicznych imprez. Te najbardziej znane odbywają się przy Plaça de Catalunya, La Rambla, Plaça Reial czy przy Magicznej Fontannie na wzgórzu Montjuïc. Najpopularniejszymi klubami w Barcelonie niezmiennie pozostają Sala Apolo, Pacha, czy Razzmatazz.

WŁOCHY

Podczas noworocznego wieczoru w całym Rzymie odbywają się koncerty, spektakle oraz różnego rodzaju pokazy. Dużą zaletą tej lokalizacji jest pyszna, włoska kuchnia oraz doskonałe wino. To miejsce idealne zwłaszcza na noworoczny poranek. Największe pokazy fajerwerków tej nocy odbywają w miejscach, z których jest widok na Wieczne Miasto, czyli na wzgórzu Gianicoloo, Circus Maximus czy Piazza del Popolo.

– Wyjazdy samolotowe na Sylwestra oraz na Święta Bożego Narodzenia cieszą się w tym roku znacznie większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym. Prawdziwy boom przeżywają takie kierunki jak Rzym, Mediolan czy Barcelona. Co ciekawe 3-4 dniowy wyjazd samolotem do Rzymu na Sylwestra to często mniejszy wydatek niż podobnej długości pobyt w popularnej turystycznej miejscowości w kraju – komentuje Michał Głowa, Country Manager w Click&Go.

Sylwester w Zakopanym w starej lokalizacji. Co na to Tatrzański Park Narodowy?

Źródło lifestyle.newseria.pl/biuro prasowe

WieleLiter.pl