Policjanci szukali złodzieja, a on siedział w więzieniu

Policjanci spotykają się z różnymi nietypowymi przypadkami. Tym razem kryminalni z Legnicy w woj. dolnośląskim próbowali ustalić złodzieja, który włamał się do samochodu. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec Legnicy, który aktualnie przebywa… w zakładzie karnym. 

Reklama

Po przyjęciu zawiadomienia o kradzieży z włamaniem, do której doszło w ostatnim czasie w Legnicy, policjanci zabezpieczyli ślady i dowody. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 25-letni mieszkaniec Legnicy.

– Mężczyzna po wybiciu szyby w drzwiach pojazdu ukradł znajdujące  się tam elektronarzędzi. Straty jakie spowodował swoim przestępczym czynem opiewają na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Jak się okazało 25- latek aktualnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Legniczanin usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Teraz może wydłużyć swój pobyt w zakładzie karnym o kolejne lata – informuje sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji.

Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Złodziej wpadł, bo zmorzył go alkohol

Fot., źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *