15 lat Polski w Unii Europejskiej na śpiewająco

2004 rok. Discmany zamienialiśmy na odtwarzacze MP3, a tabletów jeszcze nie znaliśmy. Facebook już zadebiutował, ale o takich serwisach jak Instagram i YouTube jeszcze nikt nie słyszał. Wojciech Smarzowski był przed premierą przełomowego dla siebie “Wesela”. Na listach polskich bestsellerów wydawniczych królowały “Podróże z Herodotem” Ryszarda Kapuścińskiego i “Miasto utrapienia” Jerzego Pilcha.

Reklama

Od tego czasu trochę się zmieniliśmy. Urządzenia mobilne stały się naszymi nieodłącznymi atrybutami, a bez mediów społecznościowych trudno sobie wyobrazić życie. Zmieniła się też Polska. Z tej okazji 30 kwietnia na błoniach PGE Narodowy, odbędzie się koncert “Gramy dla Europy” aby uczcić 15  lat spędzonych w Unii Europejskiej.  Wystąpią m.in. Lao Che, Kortez, Organek,  O.S.T.R., Zakopower, Lemon, Bovska, IRA, Sylwia Grzeszczak, Natalia Szroeder, Margaret, Enej, Golec uOrkiestra czy Dawid Kwiatkowski. Artyści przygotowali muzyczne duety i nieznane aranżacje ulubionych utworów z ostatnich 15 lat. Gromee przygotuje znane europejskie przeboje ostatnich 15 lat w nowych aranżacjach. Wystąpi także formacja teatralna, wykorzystującą performance, body painting, taniec – Art Color Ballet w etiudzie opartej o mit “Porwanie Europy”. Wizualizacjom i animacjom 3D poświęconym Polsce w UE towarzyszyć będą pokazy akrobacji powietrznej.

Punktualnie o północy – czyli dokładnie w 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – koncert zakończy się uroczystym, symbolicznym odliczaniem od 28 do 1. Każda liczba wybrzmi w języku innego kraju Europy i oznaczać będzie kolejność wchodzenia do struktur Unii. Na finał odśpiewany zostanie fragment Hymnu UE – Ody do Radości, który wykonają muzycy młodego i starszego pokolenia, artyści reprezentujący różne gatunki i stylistyki muzyczne, chóry, DJ-e, składy rockowe, klasyczne i dęte.

Otwarcie bram koncertu, który odbędzie się na błoniach PGE Narodowy w Warszawie zaplanowano na g. 18, rozpoczęcie koncertu na 19.30, a zakończenie – 1 maja o 00:15. Wstęp wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie NCK.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Rejs z przesłaniem “Powiedz światu, jak Polska jest piękna”

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *