Wracał do domu i zauważył, że ktoś obcy siedzi w jego samochodzie!

Do nietypowego zdarzenia doszło w śródmieściu Wrocławia. Jeden z mieszkańców wracając do domu ze zdziwieniem stwierdził, że jeden mężczyzna siedzi w jego samochodzie i szpera w schowku, a drugi stoi na czatach. Gdy spostrzegli właściciela, uciekli.  Właściciel pojazdu nie wahał się ani chwili i w bezpiecznej odległości ruszył za uciekinierami, jednocześnie zgłaszając sprawę policjantom.

Reklama

Oficer dyżurny wysłał na miejsce policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze poruszający się nieoznakowanym radiowozem zostali telefonicznie połączeni przez dyżurnego bezpośrednio ze zgłaszającym. Mogli w ten sposób dokładnie ustalić wygląd sprawców i okoliczności całego wydarzenia. Policjanci znali więc dokładne rysopisy dwóch mężczyzn. Szukali ich w rejonie ul. Piastowskiej we Wrocławiu. Wkrótce namierzyli ich na ul. Grunwaldzkiej. Starszy sierżant i młodszy aspirant nie dali szans mężczyznom. Zostali sprawnie zatrzymani i już w kajdankach trafili na komisariat. Policjanci sprawdzili ich w policyjnych systemach. Okazało się, że 24 i 32-latek są mieszkańcami Wrocławia. Jeden z nich był ponadto był poszukiwany przez sąd w Poznaniu. Policyjny technik kryminalistyki pojawił się przy BMW i zabezpieczył ślady przestępstwa – relacjonuję Dariusz Rajski z wrocławskiej policji. 

Jeden z mężczyzn od razu przyznał się do dokonania włamania. Drugi wypierał się, jakoby miał cokolwiek wspólnego z kradzieżą, po czym policjanci znaleźli przy nim zegarek, pochodzący z pojazdu. Policjanci odzyskali pozostałe skradzione przedmioty osobiste, których wartość wyceniono na 540 złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Właściciele spali, a złodziej buszował po domu, przebrał się w ubrania gospodarza i odjechał jego autem

Zdjęcie główne ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *