Mieszkańcy Elbląga “obrobili” robakomat (video)

27-latek i jego 30 lat starszy kolega postanowili włamać się do automatu, sprzedającego żywe przynęty wędkarskie. Panowie nie okazali się fanami wędkowania, bo żadna z dżdżownic nie została skradziona. Cały pieniężny łup przeznaczyli zaś na alkohol. Kradzież nie ujdzie im jednak płazem, bo choć w uszkodzili kamerę, to jednak nagrania ich kradzieży zachowały się. 

Reklama

Zdarzenie miało miejsce pod koniec grudnia 2018 roku przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Dwóch mężczyzn włamało się do automatu na żywe przynęty wędkarskie. Stamtąd ukradli pieniądze. Policjanci operacyjni ustalili podejrzanych i zatrzymali ich 3 stycznia br. przy ul. Żeromskiego w Elblągu. Zarzuty usłyszał 27-letni mieszkaniec Elbląga i jego starszy 57-letni kolega. Obydwaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Powiedzieli śledczym, że wpadli na pomysł, że “obrobią” robakomat. W trakcie realizacji swojego planu uszkodzili także kamerę zainstalowaną w pomieszczeniu, przez co straty jakie spowodowali łącznie wyniosły trzech tysięcy złotych – wyjaśnia Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj byli wcześniej karani za kradzieże i włamania.

ZOBACZ TAKŻE:

„Tak, to ja. Na dowód zostawiam… dowód”, czyli nietypowe wpadki będących na bakier z prawem

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *