Rzeka pełna… chleba!

Ktoś wyrzucił duże ilości chleba i bułek do jednej z rzek na terenie Wrocławia. To mogło spowodować potencjalne zagrożenie dla ekosystemu. Karmienie zwierząt białym pieczywem może doprowadzić nawet do  ich śmierci.

Reklama

O sprawie poinformowali wrocławscy strażnicy miejscy. Mundurowi udali się nad rzekę Kasina, gdzie nieznany sprawca wyrzucił duże ilości chleba i bułek, zanieczyszczając tym samym rzekę i powodując potencjalne zagrożenie dla ekosystemu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy zanieczyszczenia oraz oczyszczenia rzeki. Zgodnie z ustawą Prawo Ochrony Środowiska: “Kto powoduje zanieczyszczenie środowiska, ponosi koszty usunięcia skutków tego zanieczyszczenia.”

Jeżeli w ten sposób jakiś nieodpowiedzialny przedsiębiorca chciał się pozbyć nadmiaru żywności, to przypominamy, że przedsiębiorcy zamiast nielegalnie wyrzucać jedzenie, mogą przekazać nadwyżki towarów spożywczych osobom potrzebującym, oczywiście pod warunkiem, że nie są one przeterminowane. Zgodnie z ustawą o VAT, zwolniona z podatku jest dostawa towarów, której przedmiotem są produkty spożywcze, pod warunkiem, że są przekazywane na rzecz organizacji pożytku publicznego na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez te organizacje. Fundacje i stowarzyszenia które mają taki status znajdziemy na stronie www.bazy.ngo.pl/opp

fot. Straż Miejska Wrocław

ZOBACZ TAKŻE:

Miasto zaprzyjaźnione z krasnalami

Reklama