Amy nadal inspiruje

Mija siódma rocznica śmierci Amy Winehouse, która dołączyła do słynnego klubu 27. Pamięć o niej żyje nie tylko w sercach jej fanów czy piosenkach, które zaśpiewała, ale także w fundacji jej imienia, która pomaga uzależnionym osobom.

Reklama

Klub 27 to termin określający znanych muzyków, który z różnych powodów zmarli w wieku 27 lat. Byli to m.in. Robert Johnson, Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison czy Kurt Cobain. Amy Winehouse w jednym z wywiadów powiedziała, że boi się, że dołączy do tego grona. Niestety, tak się stało. Nic dziwnego – mimo młodego wieku była wrakiem człowiekiem. Wyniszczyły ją  alkohol, narkotyki, bulimia i anemia.

Przez ostatnie lata była swoistą królową tabloidów z całego świata. Praktycznie codziennie pojawiały się zdjęcia, na których brudna, często zakrwawiona dosłownie “wytaczała się” nad ranem z lokali. Wielokrotnie dawała też koncerty podczas, których widać było, że jest pod wpływem różnych środków odurzających.

W nocy z 22 na 23 lipca 2011 roku została znaleziona martwa w swoim londyńskim domu. Dochodzenie wykazało, że zmarła z powodu wstrząsu wywołanego zatruciem alkoholowym. Okazało się, że po okresie abstynencji wypiła zbyt dużą ilość alkoholu.

Po śmierci artystki rodzina założyła fundację jej imienia. Pomaga ona młodym ludziom, którzy zmagają się z różnymi uzależnieniami. Ponadto wspiera i inspiruje tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji tak, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał.

Na FB Amy Winehouse Foundation, pojawiło się dziś wspomnienie w siódmą rocznicę śmierci, o tym, że jej miłość, duch i niesamowity talent nadal inspirują każdego dnia.

Miłośnicy muzycy przede wszystkim pamiętają jej wielki talent muzyczny i niezwykły głos. Album “Back to Black” z 2006 roku w samej tylko Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy.
Singlem z tego krążka był przebój „Rehab”, w którym śpiewa słynne: „Próbowali mnie zmusić abym poszła na odwyk, ale powiedziałam nie, nie, nie…”

fot. Amy Winehouse Foundation

Reklama