Po dzisiejszym ataku nożownika w Toruniu policja szuka kolejnych ofiar i świadków

Dzisiaj (17.01) rano toruńscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Torunia, który ostrym narzędziem ranił trzy przypadkowe osoby. Policjanci apelują do innych pokrzywdzonych i świadków tych zdarzeń o zgłaszanie się do komisariatu policji.

Dzisiaj rano, krótko przed godziną 5:00, dyżurny toruńskiej policji otrzymał informację od zaniepokojonego członka rodziny, o tym, że młody mężczyzna, który zachowywał się irracjonalnie i był pobudzony, wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Prawdopodobnie zażył środki odurzające.

– Pierwsze zgłoszenie o ataku dokonanym przez młodego mężczyznę dyżurny otrzymał po godzinie 5:15. Do szpitala trafiła 55-letnia kobieta z urazem twarzy, która została zaatakowana w okolicach ul. Szosa Chełmińska. Następnie do szpitala trafiła 46-latka z urazem dłoni oraz 25-letni mężczyzna z urazem twarzy. Osoby te również zostały zaatakowane przez mężczyznę, którego rysopis był zgodny z rysopisem dotyczącym irracjonalnie zachowującego się 21-latka. Dyżurny przekazał informacje patrolom pełniącym służbę w mieście i rozpoczęły się intensywne poszukiwania napastnika – relacjonują policjanci z Torunia. 

Ok godz. 6:00 przy Rondzie Pokoju Toruńskiego policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Torunia. Ten w chwili zatrzymania nadal był pobudzony i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, a w ręku ciągle trzymał nóż z długim ostrzem, którym wymachiwał. Funkcjonariusze musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Przy tym mężczyźnie zabezpieczyli również nóż.

Po wykonaniu pierwszych czynności procesowych z udziałem zatrzymanego, 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci mają już pierwsze informacje o kolejnych pokrzywdzonych, którzy nie zgłosili się bezpośrednio po zdarzeniu. Śledczy starają się dotrzeć do tych osób.

– Apelujemy do pokrzywdzonych, ale też świadków porannych zdarzeń, o zgłaszanie się do toruńskiej komendy z numerem tel. 47 754 23 68 lub 69 lub osobiście. W tej chwili śledczy pracują nad zabezpieczeniem materiału dowodowego w tej sprawie. Od tego będzie zależeć jakie zarzuty usłyszy ten zatrzymany – podkreślają toruńscy mundurowi.

ZOBACZ TAKŻE:

Z łomem i nożycami do cięcia metalu tłumaczył, że przyszedł odwiedzić zmarłego znajomego

Fot., źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl