Fantastyka niejedno ma imię [fotoreportaż]

Trwają najbardziej fantastyczne targi w Polsce. Jeszcze dziś (1 grudnia) można spotkać fantastycznych pisarzy, sprawdzić o co warto uzupełnić swoją kolekcję książek i gier, poznać rzemieślników i pasjonatów, tworzących cuda z drewna, skóry, filcu, metalu i szkła, pograć w gry, a także wzbogacić szafę o fantastyczne płaszcze, suknie, bluzy czy biżuterię.

Warszawskie Targi Fantastyki powstały z myślą o ludziach, którzy połączyli kreatywność z miłością do fantastyki i w ten sposób stworzyli “coś” unikatowego, co po prostu trzeba zobaczyć lub przeczytać! Właśnie dlatego można tam spotkać pisarzy, opowiadających o swoich najnowszych książkach, a tuż obok rzemieślników, oferujących ręcznie robione cuda stylizowane na ekwipunek bohaterów wprost z fantastycznych książek lub gier. Nieważne ile macie w portfelu, najważniejsze byście dobrze się bawił, dlatego cenę biletu każdy ustala sam!

Targi to też muzyczna uczta. 1 grudnia o godzinie 17 odbędzie się występ grupy Łysa Góra Akustycznie. To kolejna odsłona heavy-folkowej, piaseczyńskiej formacji muzycznej. Poszukiwanie źródeł i prawdy w pieśniach i o pieśniach oraz fascynacja muzyką ludową sprawiły, że zespół skierował swoją uwagę w stronę tradycyjnego akustycznego koncertowania. Muzycy wprowadzają słuchaczy w niezwykły klimat i atmosferę dawnych czasów. W repertuarze zespołu znajdują się polskie, ukraińskie, kozackie i białoruskie pieśni, całą gamę bałkańskich wpływów oraz autorskie kompozycje.

Targi odbywają się w Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Cenę wejściówki, tradycyjnie dla tej imprezy, ustalicie sami przy zakupie biletu na miejscu. Szczegóły znajdziecie na stronie targifantastyki.pl. O imprezie przeczytacie też tutaj.

Niedziela, 1 grudnia 2019
g. 10 – Ponowne otwarcie Targów
g. 11 – Bartek Biedrzycki, Dominika Węcławek – premiera książki Skoczkini
g. 12 – Andrzej Łaski, Andrzej Pilipiuk
g. 14 – Michał Bergel, Grzegorz Gajek
g. 15 – Anna Lewicka
g. 16 – Justyna Drzewicka
g. 17 – Scena Pod Witrażami – Łysa Góra Akustycznie – koncert
g. 17 – Paweł Famus – premiera książki FA-LA
g. 18 – Zamknięcie Targów

Poniżej znajdziecie zdjęcia z pierwszego dnia Targów (30 listopada)