Jedyny taki piwny festiwal w Polsce już za nami (fotoreportaż)

II Festiwal Piwowarów Domowych już za nami! 70 najlepszych piwowarów domowych nie tylko z Polski, ale także z Czech, Norwegii i Litwy wystawiło około 200 autorskich piw w różnych stylach, przygotowanych specjalnie na ten dzień. Oprócz tego odbyły wykłady i dyskusje panelowe. Można też było poznać proces warzenia krok po kroku i odkryć jak niewiele trzeba, aby zacząć warzyć!

Reklama

– Wielkość festiwalowej hali (impreza odbyła się w hali EXPO XXI nr 4 – red.)  była optymalna, bo pomieściło się sporo uczestników, blisko 100 stoisk piwowarów i przedstawicieli związanych z branżą piwowarską. Zarazem hala nie była zbyt duża i stworzył się iście festiwalowy klimat. Klimatyzacja działała pełną parą i mimo upału sięgającego 34. stopni Celsjusza, dało się bez problemu wytrzymać. Wszystko działo się na jednym piętrze, na jednej płaszczyźnie, co tworzyło niejako całe miasteczko piwowarskie. Wąskimi uliczkami przechadzali się tłumnie goście, próbując… setek piw o bardzo, bardzo wysokim poziomie. Dzięki możliwości “posiadania” o jednego pomocnika więcej na stoisku niż rok temu, również piwowar mógł chociaż na chwilę odejść od swojego stoiska i spróbować chociaż kilku piw, przywitać się na spokojnie ze znajomymi czy chociażby zjeść nie śpiesząc się – podkreśla piwowar domowy, jeden z wystawców Piotr Kleczyński z Guberni Suwalskiej. –  Ilość gości miło zaskoczyła. Widać było pozytywny wpływ pierwszej edycji festiwalu. Przyszło wiele nowych osób, ale również bardzo dużo osób, które odwiedziły nas rok temu. Dodatkowo, od strony piwowara amatora, bardzo fajną sprawą był większy udział ludzi z branży piwowarskiej – dodaje.

Uczestnicy imprezy wybrali najlepsze stoiska. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Karol, drugie Rafał Szuplewski, 
a trzecie – Bartosz Packo . Najlepsze piwo festiwalu uwarzył zaś Jan Gadomski (Gose z dodatkami), na drugim miejscu znalazł się Bartosz Packo (Sour Ale z dodatkami), a na trzecim – Janusz Švach (Belgian Double Coffee RIS Rum & Bourbon Oak Aged).

Tytuł Grand Championa Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019 zdobył Piotr Kaleńczuk.

O festiwalu przeczytacie też tutaj, a piwne ciekawostki znajdziecie tu.

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z imprezy. 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *