Lotniska oblężone przez pasażerów

Maj bieżącego roku okazał się dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin najlepszym miesiącem w historii lotniska. Po raz pierwszy udało się przekroczyć barierę 290 tysięcy pasażerów. Wzrosty w liczbie obsłużonych pasażerów notują także warszawskie Okęcie oraz krakowskie Balice.

Reklama

W maju 2019 Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył 290 682 pasażerów. Tym samym odnotowano 3,1-procentowy wzrost w porównaniu do maja 2018 roku. Był to nie tylko najlepszy pod względem przewozów maj w historii portu, ale również najlepszy miesiąc przewozowo ogółem. Po raz pierwszy została przekroczona bariera 290 tysięcy pasażerów obsłużonych w ciągu jednego miesiąca.
Od początku roku do 31 maja 2019 r. obsłużono łącznie 1 285 199 pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 4,2% względem analogicznego okresu zeszłego roku.

Nasze lotnisko rozwija się zgodnie z założeniami. Port może działać przez całą dobę, gdyż nie obowiązują u nas ograniczenia związane z ciszą nocną. Lotnisko nie osiągnęło jeszcze pełnej przepustowości, ale by odpowiedzieć na oczekiwania rynku i coraz większe zainteresowanie touroperatorów i przewoźników czarterowych, planujemy szereg inwestycji, które pozwolą na rozwój portu. Mamy nadzieję, że najbliższe zgromadzenie wspólników da odpowiedź, kiedy będziemy mogli rozpocząć prace. Pierwsze ruszą prace utrzymaniowe oraz budowa tymczasowego terminala. Będzie to hala stalowa z przeszkleniami, klimatyzowana i ogrzewana – całoroczna, która pozwoli zwiększyć przepustowość o około trzy miliony pasażerów – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin.

Nie tylko podwarszawskie lotnisko notuje wzrosty. Rekordy bije także krakowski Port Lotniczy im Jana Pawła II. W maju 2019 roku Kraków Airport obsłużył 750 tysięcy osób (wzrost o prawie 139 tys.) pasażerów, to 23 procent więcej niż rok wcześniej. Od początku roku przez lotnisko stolicy Małopolski przewinęło się 3,05 miliona pasażerów.

Na największym polskim lotnisku także w maju liczba obsłużonych podróżnych wzrosła. W maju było ich aż 1,65 mln. To o niemal 10 procent więcej niż w 2018 roku. Od początku roku Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina 6,8 miliona pasażerów. W lipcu spodziewane jest po raz pierwszy przekroczenie 2 mln. w ciągu jednego miesiąca.

ZOBACZ TAKŻE:

Nietypowa fuzja: Linia lotnicza połączyła się ze szkołą czarodziejów? ;-)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *