PLL LOT jedną z najlepszą linii lotniczych na świecie

Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły 3. miejsce w najnowszym rankingu linii lotniczych serwisu AirHelp. Polski narodowy przewoźnik awansował z dwunastej pozycji, którą zajmował w zeszłym roku.

AirHelp ocenia linie lotnicze w trzech kategoriach, punktualność, opinia klientów oraz reklamacje. W rankingu sporządzonym przez ten serwis najlepszą linią lotniczą na świecie jest Qatar Airlines, który uzyskał 8.38 punktów, drugą Eurowings (8,27), a trzecią LOT (8,11). Polacy wyprzedzili tak znane firmy jak Etihad, KLm, czy AirFrance.

LOT poprawił swoją notę względem rankingu z zeszłego roku o ponad pół punktu. W klasyfikacji za rok 2023 punktualność została oceniona na 8.3 względem 7.33 rok wcześniej. Opinia klientów w bieżącym roku nieco pogorszała się, z 8,16 do 8,1 punktu, ale według AirHelp procedowanie reklamacji zdecydowanie uległo poprawie, z 7,15 na 7,9 punktu.

W żadnej z ocenianych kategorii LOT nie należy do czołówki najlepszych linii, ale sumaryczny wynik daję polskiej firmie daje miejsce na podium.