Z polską flagą w chmurach

W tym roku obchodzimy wyjątkowe święto. Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród wielu inicjatyw z tym związanych jedna zasługuje według nas na szczególną uwagę. Dziś na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina na uroczystej Gali oficjalnie zaprezentowano najnowszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Boeing 787-9 w specjalnym malowaniu. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.

Reklama

Wygląd maszyny inspirowany jest powiewającą polską flagą poruszaną przez pęd startującego samolotu. Na przednich drzwiach znajduje się obrys granic Polski. Po jednej stronie kadłuba widnieje napis “Dumni z Niepodległości Polski”, a po drugiej “Proud of Poland’s Independence” – tak malowanie samolotów opisał LOT w specjalnym komunikacie. 

Nowy samolot w barwach narodowego przewoźnika pojawił się w Warszawie już w czwartek. Na Okęciu lądował w asyście dwóch wojskowych myśliwców F-16, które asystowały mu od momentu jego pojawienia się w polskiej przestrzeni powietrznej.

Nowy Dreamliner będzie wykorzystywany na transach transatlantyckich, do Chicago, Nowego Yorku i Toronto. Ma pojawić się także na azjatyckich trasach LOT-u.

W barwach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości będzie latać także inny samolot PLL LOT, Boeing 737 Max8, który wykorzystywany będzie na najpopularniejszych trasach europejskich.

W tej chwili PLL Lot użytkuje 69 samolotów, 13 Boeingów 737 (z czego 3 w najnowszym wydaniu MAX8), 11 Boeingów 787 (w tym 3 w powiększonej wersji 787-9), a także 18 Bombardierów i 27 Embraerów.

Reklama