Święto tych, co kochają książki

Prawie 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń – czyli Warszawskie Targi Książki na PGE Narodowym czas rozpocząć!

Reklama

Wszyscy, którzy kochają czytać przez cztery dni mają niepowtarzalną okazję do zdobycia autografów ulubionych autorów, zapoznania się w jednym miejscu z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupu książek i uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach.

Z czytelnikami spotka się około tysiąca twórców. Wyjątkowym gościem Warszawskich Targów Książki będzie Orhan Pamuk, a Targi będą jedyną okazją do zdobycia autografu laureata Nagrody Nobla z dziedziny literatury w 2006 roku. Kolejnym, niezwykłym gościem Targów będzie Fernando Aramburu, autor „Patrii”, jednej z najważniejszych książek ostatniej dekady w Hiszpanii.

Kryminał i fantastyka

Na odwiedzających czeka niezwykle bogata oferta, składająca się z 1500 pozycji programowych w tym: wspomnianych wyżej spotkań z autorami, a także debat, konferencji, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw. Nowością na 9. WTK będą strefy tematyczne poświęcone literaturze kryminalnej i fantastycznej, a także popkulturze i tematyce górskiej. W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości szczególne miejsce w programie zajmie tematyka powiązana z tym wydarzeniem.

Targi w telefonie
Dla wszystkich, którzy chcą w łatwy  sposób przygotować się do wizyty na Targach, organizatorzy przygotowali aplikację „Warszawskie Targi Książki 2018”. Wystarczy pobrać ją w sklepie App Store lub Google Play, aby mieć ciągły dostęp do listy wystawców oraz programu WTK i stworzyć swój plan pobytu na tej wyjątkowej imprezie.
Warszawskie Targi Książki potrwają do niedzieli (20 maja). Ich program znajdziecie też na stronie targi-ksiazki.waw.pl/program-2018.

Reklama