Ta niezwykła fotografia, niosąca ważne przesłanie zrobiła furorę

Nawet leśnikom, którzy spędzają w ciszy w lesie mnóstwo czasu niezwykle trudno jest spotkać wilka w jego naturalnym środowiska. Wilki są bardzo ostrożne i robią wszystko, by nas ludzi omijać szerokim łukiem.

– Jak zapewne zauważyliście na naszym profilu coraz częściej publikujemy zdjęcia związane z bytowaniem wilków w naszych lasach. Z reguły są to zdjęcia odcisków łap, o które szczególnie teraz, z racji utrzymującego się śniegu, łatwo. Było też zdjęcie samych wilków (niesamowity rarytas), w telefonie mam cały folder zdjęć z ich odchodami i na nie przyjdzie pora ;-) – podkreśla Hubert Grabara z Nadleśnictwa Toruń.

Jak dodaje, nawet leśnikom, którzy spędzają w ciszy w lesie mnóstwo czasu niezwykle trudno spotkać wilka w jego naturalnym środowiska – jest to niebywały fart. Wilki są bardzo ostrożne i robią wszystko, by nas ludzi omijać szerokim łukiem.

Tam jesteśmy tylko gośćmi

Dookoła wilka wyrosło mnóstwo legend i mitów, z babcią i czerwonym kapturkiem na czele. Prawdą jest, że wilk jest doskonałym drapieżcą i to z samego szczytu łańcucha pokarmowego – raczej marchewką się nie żywi. ;-) Od czasu objęcia ochroną gatunkową jego populacja wzrosła, na co dowodem są tropy, ślady i, niestety, coraz częstsze kolizje wilków z samochodami… :-( – wylicza Hubert Grabara. – Musimy się nauczyć z nimi współistnieć, szanować je i odpowiedzialnie się zachowywać. Las to ich naturalne środowisko, w którym my jesteśmy tylko gośćmi. Niech to zdjęcie będzie symbolem naszego wspólnego bytowania w zgodzie. Starajmy się nie wchodzić sobie w drogę. :-) – podsumowuje.

Pod zdjęciem, które umieścił admin tego profilu pojawiły się setki lajków, udostępnień i komentarzy. Większość internautów dziękują za te słowa, chwaląc ich wyważenie. 

ZOBACZ TAKŻE:

Koń, trzymający sztamę z wilkami?!

Fot. Nadleśnictwo Toruń

WieleLiter.pl