Polska w czołówce iphonowego rankingu

Kilka dni temu miła miejsce oficjalna premiera nowego telefonu marki Apple. Najnowszy smartfon tej marki to iPhone 12. Polska znalazła się w czołówce specyficznego rankingu, ale czy to dobra wiadomość? Nie jesteśmy pewni.

Apple zademonstrował w tym roku aż cztery nowe modele iPhonów, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Telefony z jabłuszkiem od lat dzielą ludzi na tych, które je uwielbiają oraz na tych, którzy nienawidzą. Najwięcej dyskusji w tym roku wzbudziła rezygnacja Apple z dodawanie ładowarek do nowych telefonów. W pudełku prócz samego aparatu znajdziemy jedynie kabel do ładowania. Podobnie jak produkty McDonald’s są również wykorzystywane to tworzenia różnych zestawień. Serwis picodi.com przygotował zestawienie, w którym porównuje przeciętne zarobki w danym kraju z ceną iPhona 12 Pro 128Gb. Polska w tym zestawieniu zajęła 9 miejsce. 

Oficjalna cena iPhone 12 Pro w wersji 128 GB w Polsce będzie wynosić 5199 zł. Według najnowszych danych GUS przeciętne wynagrodzenie w naszym kraju wynosi 5338 zł brutto (3851 zł netto). Co oznacza, że przeciętny mieszkaniec naszego kraju na ten model telefonu musi pracować prawie miesiąc, dokładnie 28,3 dnia. Dla porównania mieszkaniec Indii (pierwsze miejsce) ponad 54 dni, a Szwajcarii niespełna 5 dni.

Dobra informacja jest taka, że w porównaniu z zeszłorocznym rankingiem wynik Polski poprawił się się o 3,5 dnia. 

A oto cały ranking:

ZOBACZ TAKŻE:

Trzy rady, dzięki którym będziesz rzadziej sięgać po ładowarkę do smartfona

WieleLiter.pl