Kobieta spacerowała po skrzydle samolotu, bo było jej gorąco [VIDEO]

Do niecodziennej sytuacji doszło w ostatni dzień sierpnia na kijowskim lotnisku Boryspol. Po wylądowaniu samolotu z Antalyi kobieta otworzyła drzwi awaryjne i spacerowała po skrzydle samolotu bo było jej gorąco.

O wszystkim poinformował ukraiński serwis avianews.com, który opublikował nagranie z tego niecodziennego spaceru. Zaraz po incydencie kapitan samolotu Boeing 737 Ukraine International Airlines wezwał służby ochrony lotniska, policję oraz pogotowie.

Kobieta podróżowała z wakacji w Turcji do Kijowa z mężem i dwójką dzieci. Nie była pod wpływem alkoholu ani innych substancji. Z relacji świadków wynika, że pasażerka przeszła z końca samolotu na wysokość skrzydeł i otworzyła drzwi ewakuacyjne, a następnie wyszła na skrzydło samolotu. Jak podaje brytyjskie The Sun w tym czasie większość pasażerów już była już poza samolotem, a dzieci feralnej pasażerki oglądały “wyczyn” swojej mamy z płyty lotniska. Później kobieta zeznała, że zrobiło jej się gorąco i duszno, i chciała się nieco przewietrzyć. Później wróciła do samolotu tą samą drogą, gdzie została zatrzymana przez policję. Samolot nie został uszkodzony. Po przeglądzie następnego dnia wrócił do służby.

Kobieta natychmiastowo została objęta zakazem podróżowania liniami UIA. Grozi jej także wysoka grzywna.