5 prostych porad jak ustrzec się jutrzejszego kaca (tylko dla pełnoletnich)

Tupotem białych mew zwykło określać się poranną niedyspozycję, czyli popularnie mówiąc – kaca. Wiążące się z nim ból głowy, odwodnienie, zmęczenie, a także nadwrażliwość na światło i hałas, rozdrażnienie, zawroty głowy, nudności czy wymioty to nic miłego. 

Autorzy kampanii „Alkohol. Zawsze Odpowiedzialnie” prezentują kilka porad i wskazówek dotyczących tego, jak rozsądnie spożywać alkohol. Warto na nie zerknąć przed piątkowym piciem.

Porada 1.
Nie pij będąc głodnym

Pamiętaj o tym, aby zjeść solidny posiłek przez spożywaniem alkoholu. Picie na pusty żołądek sprawia, że alkohol „uderza do głowy” znacznie szybciej.

Porada 2.
Nie przekraczaj granicy swoich możliwości

Organizm każdego człowieka reaguje na alkohol inaczej i ta sama ilość wypitego trunku może dać zupełnie inne efekty u różnych osób. Nauka tego, ile można wypić nie zajmuje aż tak dużo czasu, a na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Porada 3.
Nie musisz wypić z każdym

„Ze mną nie wypijesz!?” – to może być ostatnie zdanie, które zapamiętasz z imprezy w tym roku także tej wirtualnej. Alkoholowe zabawy często prowadzą do tego, że pije się za dużo i za szybko. To zazwyczaj kończy się źle i może mieć naprawdę poważne konsekwencje.

Porada 4.

Pij wodę lub inne napoje pomiędzy kolejnymi drinkami

Picie na pusty żołądek to bardzo zły sposób spożywania alkoholu. Ponadto alkohol odwadnia organizm. Regularne picie wody lub innych napojów pozwoli organizmowi pozostać nawodnionym, dzięki czemu zachowa siłę, żeby dotrwać do jej końca.

Porada 5.
Przestań pić, gdy tylko zaczniesz czuć się nietrzeźwy

Symptomy, które podpowiadają, że już czas przestać, to niemożliwość zebrania myśli, rozmazany obraz, trudności z wymową i problem z utrzymaniem równowagi.

Przypominamy, że alkohol przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich i najlepiej w rozsądnych ilościach. Więcej alkoholowych ciekawostek znajdziesz na stronie Pijodpowiedzialnie.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijąc przez słomkę szybciej się upijesz i inne mity alkoholowe (dla pełnoletnich)

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło Pijodpowiedzialnie.pl