Co warto wręczyć na baby shower przyszłej mamie

Do Polski przywędrowała moda na przyjęcia typu baby shower, czyli spotkania organizowane dla przyszłej mamy przez jej przyjaciółki i krewne. Oprócz świętowania głównym celem baby shower jest obsypanie przyszłej mamy upominkami, dlatego serwis prezentmarzeń sprawdził co jest na czasie w prezentowej modzie.

Jak wynika z badania „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” co trzeci zapytany respondent zaznaczył, że przyszłej mamie warto wręczyć na przykład dzień w SPA z dedykowaną propozycją dla kobiet w ciąży. Rzeczywiście coraz więcej salonów i gabinetów oferuje zabiegi pielęgnacyjno-relaksacyjne dla przyszłych mam. Taki upominek podarowany z okazji baby shower nie tylko pozwoli zadbać o wygląd i dobre samopoczucie ciężarnej, ale może też pomóc zredukować obrzęki i dolegliwości bólowe, które często towarzyszą ciąży.

Według 28% ankietowanych dobrym upominkiem dla przyszłej mamy jest sesja zdjęciowa z brzuszkiem. Fotografie, które powstaną jako efekt takiej sesji będą wspaniałą pamiątką dla całej rodziny, w tym również mającego się narodzić maluszka. Sesja zdjęciowa z brzuszkiem jest wspaniałą okazją, by zatrzymać chwilę, kiedy kobieta nosi w sobie drugie życie. To oryginalny upominek, który może ucieszyć i miło zaskoczyć przyszłą mamę. Pięknym prezentem na baby shower będzie również sesja noworodkowa, gdyż pojawienie się dziecka na świecie to długo wyczekiwany moment. Młodzi rodzice zawsze chętnie uwieczniają na zdjęciach swoje maleństwo, aby mieć pamiątkę z pierwszych wspólnych chwil.

Zdaniem 22% respondentów badania „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” przyszłej mamie z okazji baby shower można wręczyć również masaż. Z kolei 20% respondentów badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń uważa, że ciekawym i atrakcyjnym upominkiem może być kurs chustowania. To praktyczny pomysł na prezent, który ułatwi życie świeżo upieczonej mamie. Chustonoszenie uwalnia ręce, dzięki czemu rodzic może sprzątać, gotować czy robić zakupy, cały czas zapewniając swojemu dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Profesjonalny doradca chustonoszenia podpowie jaką chustę wybrać, nauczy różnych metod wiązania, ale też odpowie na wszystkie nurtujące pytania.

Oczekiwanie na narodziny dziecka to ważny czas w życiu kobiety. Przyjęcie baby shower jest dobrym sposobem na okazanie przyszłej mamie wsparcia i okazją do wręczenia niestandardowego upominku. Prezenty podarowane podczas takiego spotkania mogą być częścią tradycyjnej wyprawki dla maluszka, ale także wspaniałą niespodzianką, która pozwoli zatrzymać piękne chwile na dłużej lub dostarczyć relaksu przyszłej mamie. Dzień w SPA z dedykowanymi zabiegami, sesja z brzuszkiem, kurs chustowania – takie prezenty są mile widziane obecnie na przyjęciach typu baby shower.

* W materiale prasowym wykorzystano dane z badania „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1283 respondentów.