Podróbki biżuterii warte ponad 4 miliony złotych

Ponad 3,5 tysiąca sztuk podrobionej biżuterii z zastrzeżonymi znakami towarowymi przejęła mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Nielegalny towar był sprzedawany w Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej. Szacunkowe straty właścicieli podrobionych znaków towarowych to ponad 4,2 milionów złotych. 

Podrobiona biżuteria

Biżuteria oznaczona zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm, była w jednym z boksów handlowych oraz magazynie spółki, do której należał skontrolowany boks.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,5 tys. szt./par biżuterii, m.in. łańcuszki, bransoletki, kolczyki, opaski i spinki do włosów. W charakterze świadków przesłuchano 2 Polki.

Wartość kosztowności, gdyby były oryginalne, wyniosłaby ponad 4,2 mln zł.

Przedstawiciel kancelarii prawnej, reprezentującej właścicieli znaków towarowych, potwierdził, że biżuteria została nielegalnie opatrzona zastrzeżonymi znakami towarowymi. Złożył wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa.

Do 5 lat pozbawienia wolności za sprzedaż podróbek

Handel towarami z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Towar został zabezpieczony i znajduje się w magazynie depozytowym Legionowie.

Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

KAS walczy z podrobionymi towarami

– Kontrole prowadzone na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej są wymierzone w nieuczciwych sprzedawców towarów, z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Wiele z tych towarów nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa. Produkowane są bez kontroli jakości i nadzoru, mogą zawierać w składzie substancje chemiczne zagrażające zdrowiu. Niska cena to często nie tylko niska jakość i naruszenie prawa własności intelektualnej, ale przede wszystkim zagrożenie, przed którym KAS chroni konsumentów – informuje Krajowa Administracja Skarbowa. 

KAS edukuje i przestrzega dzieci przed podróbkami

Funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają o ochronie praw własności intelektualnej i zagrożeniach związanych z kupowaniem podrobionych i pirackich towarów, podczas zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz okolicznościowych pikników. Fot. , źródło kas/gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Sprzedał w sieci podrobione perfumy znanych marek za prawie milion złotych