Zimowe wesele – czy warto się na nie decydować?

Najwięcej wesel odbywa się w okresie wiosenno-jesiennym. Czy wesele zimą może być równie udane? Ta pora roku może okazać się nawet bardziej atrakcyjna. Cudowny, mroźny krajobraz, magiczna wręcz atmosfera i atrakcje dla gości, które Para Młoda może przygotować wyłącznie zimą.

Zwykło się mówić, że udana pogoda w trakcie wesela to już połowa sukcesu. Za taką uważa się bezchmurne niebo, wysoką – ale nie skrajną! – temperaturę i mnóstwo zieleni wokół. Ale czy zimowy klimat nie ma swoich uroków? Oszronione drzewa, wspaniałe widoki i mnóstwo możliwości, z których ani goście, ani Para Młoda nie skorzystają latem. Wesele zimą wcale nie musi być nudne i zdominowane przez niesprzyjającą pogodę. Zwłaszcza w górach, które wszystkim naturalnie kojarzą się z zimową aurą.

Niepowtarzalny klimat

Niepowtarzalna atmosfera i wyjątkowy klimat to cechy szczególne wesela organizowanego zimą, a jeśli dopisze nam szczęście i spadnie trochę zimowego puchu, można liczyć na wrażenia jak z bajki. Co prawda, przez ostatnie lata pogoda nas nie rozpieszczała, ale są takie miejsca, w których prawdziwa zima pojawia się co roku. Mowa tu oczywiście o górach, które mają pod tym względem niewspółmiernie wiele do zaoferowania. – Zimowa sesja weselna w górach jest naprawdę niesamowita. Możliwości też jest bardzo wiele – od zdjęć w ośnieżonym ogrodzie tuż przy sali weselnej, poprzez plenerowe sesje w otoczeniu pokrytych puchem szczytów, aż do baśniowych ujęć z zamarzniętymi jeziorami w tle. Finalny efekt jest absolutnie magiczny. – komentuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. Z całą pewnością pod skrzącym się śniegiem każde miejsce jest w stanie całkowicie odmienić ślubne fotografie i nadać im niesamowitego wyrazu. Zapierające dech w piersi widoki zobaczymy nawet podczas wyglądania przez okno. Wesele zimą w górach to doskonały pomysł dla par, które szukają nietuzinkowego pomysłu na ten najważniejszy dzień w ich życiu.

Wesele zimą to magiczny wystrój

Salę weselną i kościół zdobią tradycyjnie kwiaty, które – chociaż piękne – są bardzo standardową dekoracją. Młode Pary często zastanawiają się, jak nadać tym miejscom trochę więcej wyrazu, czym zaskoczyć gości i jak przełamać rutynę. Alternatywą stają się wesela tematyczne albo… wesele zimą. O tej porze roku świętujemy wiele uroczystości. Mamy przecież Święta Bożego Narodzenia, Sylwester czy okres karnawałowy. Zarówno w kościołach, jak i na salach weselnych pojawiają się dekoracje nawiązujące tematycznie do tego pięknego czasu. Nawet ulice zmieniają się nie do poznania, przez co już sama podróż na miejsce zabawy nabiera wyjątkowego klimatu.

A skoro już o podróżowaniu mowa, to czy zamiana samochodu na zaprzęg konny nie jest wspaniałym pomysłem? Co więcej, nawet autokar dla gości weselnych można zamienić na zaprzęg. Pamiętajmy tylko, aby zapewnić im ciepłe koce – w trakcie takiej przejażdżki nikt nie chce zmarznąć!

Niezapomniane atrakcje? Wesele zimą z pewnością je dostarczy!

Zastanawiacie się nad tym, jak urozmaicić wesele zimą? Być może stronicie od tradycyjnych zabaw i chcecie czymś zaskoczyć gości weselnych? O tej porze roku nie będzie trudno o atrakcje, które zapadają w pamięć. Jak podpowiada Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy: – Z doświadczenia wiem, że zimowe atrakcje wprost urzekają gości weselnych i to tak samo tych dorosłych, jak i dzieci. Kulig z pochodniami w otoczeniu pięknych krajobrazów jest niesamowitym doświadczeniem dla każdego, a jeśli będzie zwieńczony grzanym winem, da mnóstwo energii do dalszej zabawy. Można bawić się na śniegu, organizować zawody w budowaniu igloo czy lepieniu bałwana. Klasyczna bitwa na śnieżki pozwala przenieść się na chwilę do lat młodości, a zjazd sankami dostarcza odrobiny adrenaliny i mnóstwo dobrej zabawy.

Możliwości można mnożyć w nieskończoność, a jedynym ograniczeniem na udane wesele zimą zdaje się być kreatywność Młodej Pary. Nie ulega wątpliwości, że ta pora roku ma tyle samo, a może nawet więcej, uroku co lato i wiosna.

ZOBACZ TAKŻE:

Gwiazdy mediów społecznościowych często dostają propozycje randek i partnerowania na weselach i studniówkach

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło Newseria.pl/biuro-prasowe