Złodziej łasuch okradł znajomych

Policjanci z Błaszek zatrzymali 29 letniego mężczyznę, który włamał się do mieszkania , z którego to ukradł telefon komórkowy oraz …słodycze. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednych z mieszkań położonych w miejscowości Błaszki w województwie łódzkim. 29-latek, wykorzystując nieobecność swoich znajomych, wyważył drzwi do ich mieszkania, po czym po wejściu do środka ukradł słodycze oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzona wyceniła straty na 1050 złotych.

– Mundurowi po ustaleniu świadków, którzy widzieli wychodzącego z mieszkania mężczyznę szybko poszli do miejsca zamieszkania wytypowanego sprawcy. Na miejscu stróże prawa zastali mężczyznę, który mógł mieć związek z zaistniałym zdarzeniem. W czasie przeszukania policjanci znaleźli skradziony telefon komórkowy. Sprawca został zatrzymany przez policjantów. 29- latek usłyszał zarzut kradzież z włamaniem. W rozmowie z policjantami powiedział, że przyszedł do swoich znajomych, jednak z uwagi na to, że nikogo nie zastał postanowił mimo tego wejść i odpocząć. Aby dostać się do środka wyważył drzwi. Następnie opuszczając miejsce postanowił wziąć ze sobą telefon komórkowy, który należał do jego znajomych oraz leżące w mieszkaniu słodycze – informuje sierż. sztab. Mariola Sucherska z łódzkiej policji.

Odzyskany telefon komórkowy powróci do pokrzywdzonej, jednak słodycze zostały zjedzone przez sprawcę. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Takiego złodzieja strażnicy z Warszawy dawno nie widzieli

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

WieleLiter.pl