Kierowca bez serca potrącił lisa i pojechał dalej

Roczny lisek zapędził się na Trasę Łazienkowską w Warszawie. Zdezorientowany i wystraszony futrzak został potrącony przez samochód. Kierowca nawet się nie zatrzymał. Rannym „podróżnikiem” zaopiekowali się policjanci i strażnicy miejscy

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o rannym lisku, który został potrącony na wysokości Torwaru na alei Armii Ludowej. Wystraszony lisek biegał po skraju ruchliwej trasy stanowiąc zagrożenie dla siebie i kierowców. Jeden z nic, niestety, potracił młodzieńca, raniąc go w łapę. Na szczęście futrzaka zauważył przejeżdżający patrol policji. Policjanci wezwali strażników z Ekopatrolu.

– Gdy przyjechaliśmy na miejsce lisek leżał przy barierze energochłonnej. Przytrzymywał go jeden z policjantów – powiedziała po interwencji funkcjonariuszka z Ekopatrolu.

Lisek był ranny w jedną z łap. Strażnicy podjęli nieszczęśnika i umieścili w kontenerze do przewożenia zwierząt. Pechowy podróżnik został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Lasów Miejskich, gdzie pod okiem specjalistów ma szansę wrócić do zdrowia, a potem do swojego naturalnego środowiska.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzynaście nietypowych ciekawostek o lisach

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa

WieleLiter.pl